BogdanG

DEMONTARE CLIMATRONIC & HU la S60/V70/XC70

20 posts in this topic

Pt cine doreste asa se face, un film face cat 100 de poze si 10000 cuvinte .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu placere

Cu placere

Cu placere

Da tie la ce-ti trebe ca nu mai ai Volvo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Da tie la ce-ti trebe ca nu mai ai Volvo "

Bogdane, ai sa ramai surprins... ;)

Multumim pt link! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

A uitat sa il adauge la profil  :D

Evident, volan pe dreapta  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evident auto  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

si evident cu numar ca si al meu  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare comentariul galbejitului... ;D

Citez: "å‚考ã«ãªã‚Šã¾ã—ãŸã€‚ã‚ã‚ŠãŒã¨ã†å¾¡åº§ã„ã¾ã™"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am considerat comentariul putin deplasat ...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper ca nu cumva sa fi aflat Bogdan G ceva despre Volvo intre timp si sa ne dea link-ul asta cu subinteles  :D

Multumim oricum  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut. sunt nou in clubul volvo :smile: . am cumparat un S60 d5 2005 de la un prieten la un pret bun si sunt foarte incantat de masina. in fine... as dori sa ma ajutati : am nevoie de o planetara dreapta cu tripoda , bascula dreapta. dak cineva detine il rog sa ma contacteze. multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Am un volvo s60 2004 D5 am la el hu-603 are cineva vreo idee dc nu am tweetere in usi ? sau cate difuzoare are in total ? Multumesc

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , am vazut la multe s60 din 2004 echiparea cu 6 difuzoare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok ms deci probabil asa e el ... oare se pot monta tweetere ?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, se pot monta trebuie cumparate pe cod . ti-am zis eu am si tweeterele.

Edited by adrian mangalia

Share this post


Link to post
Share on other sites

am inteles...ms mult am sa ma interesez cat ce si cum se face

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Am un volvo s60 2004 D5 am la el hu-603 are cineva vreo idee dc nu am tweetere in usi ? sau cate difuzoare are in total ? Multumesc

salut se poate sa nu ai tweetere asta depinde de nivelul de echipare al masinii

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Salutare tuturor. Mi-am luat si eu pana la urma un Volvo, dupa ani de amanare. Cu aceasta ocazie, as vrea sa va intreb daca merita sa modific cate ceva la ea. In primul rand, sistemul audio. In prezent, masina este dotata cu unitatea HU-1205 ( care mi se pare ca nu vine originala pe S60 ) si as vrea sa stiu ce eforturi ar presupune sa montez sistemul HU-803 sau HU-850 ( ar fi super ). Este necesara doar alimentare pentru unitate, amplificator si difuzoare, sau este necesara si o imperechere de soft cu ceea ce poate masina? De mentionat este ca m-am aplecat sub scaunul pasager fata, dar nu am gasit nimic.

    Problema a doua, ar fi scaunele. Daca as dori sa pun scaune cu incalzire iar in bord nu exista acele butonase, este de ajuns sa montez niste scaune cu incalzire si acele butonase in locul butonului fals din bord, sau nu e trasa instalatia pana la scaune, ea fiind in standard fara incalzire? ( Asta nu ar fi o prioritate )

   Uleiul din cutie. Fiind vorba de un 2.4T automata si nestiind cand sau daca IMG_5884.PNG.faee3934f12354bc702025b31c1IMG_5885.PNG.b1aa80749104578b814db6cda13IMG_5886.PNG.d3ad90005600daf8d52b59b3df1IMG_5887.PNG.accb6e3a63842716ae961691453a fost schimbat uleiul, intrebarea ar fi: Masina nu poate circula, fiind data jos de pe platforma direct in service. In vederea spalarii cu un ulei mai ieftin, e de ajuns sa o las ceva timp la relanti, sau trebuie neparat sa merg cu ea? Apoi ii pun uleiul mai scump. Sau sa nu-i mai fac spalarea, sa bag din prima uleiul scump si gata? 

              Volanul. Este de ajuns sa cumpar un volan imbracat in piele din dezmembrari, sa-i pun airbagul meu si comenzile pe volan si pilotul automat vor functiona normal? 

              Merci anticipat pt. raspunsuri, merci anticipat pt felicitari ;) Dau o bere daca ajung cu ea prin Buc

             P.S - cel mai mult m-ar interesa daca as putea sa-i montez complet sistemul HU-850, sau HU-803 dar as prefera pe primul. Iarasi, ar exista vre-o problema de imperechere cu masina, dat fiind faptul ca HU-850 a venit doar pe varianta facelift?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now