Guest Icemanvlad

Service Debrecen?

39 posts in this topic

Buna ziua. Dupa ce am cautat pe google si pe forum locuri pentru un service am decis ca in Debrecen e cel mai bine, eu locuind in Oradea. Imi poate da cineva va rog un numar de telefon de la service-ul de acolo?

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca mergi pe acolo, sa ne comunici si noua cum merge treaba, sa facem o comparatie cu ce avem pe aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua !

Numele meu este Andrei Koteles sunt din Oradea si reprezint echipa de service Volvo de aici , poate ai ajuns sau nu in service-ul Volvo de la Oradea , service in care imi desfasor activitatea de ceva vreme ! poate ar trebui sa ne cunoastem si sa imi prezinti problemele pe care le intampini cu masina ta ,  in felul acesta pot sa dau un diagnostic cat se poate de profesional ! pentru intrebari iti stau la dispozitie la numarul de telefon 0741117483 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua !

Numele meu este Andrei Koteles sunt din Oradea si reprezint echipa de service Volvo de aici , poate ai ajuns sau nu in service-ul Volvo de la Oradea , service in care imi desfasor activitatea de ceva vreme ! poate ar trebui sa ne cunoastem si sa imi prezinti problemele pe care le intampini cu masina ta ,  in felul acesta pot sa dau un diagnostic cat se poate de profesional ! pentru intrebari iti stau la dispozitie la numarul de telefon 0741117483 

Interesanta atitudine! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vedem si cat va rezista atitudinea asta...  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua !

Numele meu este Andrei Koteles sunt din Oradea si reprezint echipa de service Volvo de aici , poate ai ajuns sau nu in service-ul Volvo de la Oradea , service in care imi desfasor activitatea de ceva vreme ! poate ar trebui sa ne cunoastem si sa imi prezinti problemele pe care le intampini cu masina ta ,  in felul acesta pot sa dau un diagnostic cat se poate de profesional ! pentru intrebari iti stau la dispozitie la numarul de telefon 0741117483 

:hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu ar intra pe forum mai multi ca Andrei Koteles (Service Volvo Oradea )......iar cu atitudinea vom vedea noi pina la urma cum sta treaba.

+1 de la mine pentru interventia sa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am trecut prin service-ul Oradean pentru o verificare in timp ce eram in drum spre Austria din cauza unui mesaj de eroare. Dupa diagnosticare mi-au zis ca mesajul de eroare a aparut deoarece am 'fortat' masina. M-am cam mirat.

Ajuns in Austria un mecanic din zona mai intai a deschis capota si deabia dupa intentiona sa citeasca computerul. Nu a mai ajuns sa ma taxeze pentru diagnosticare pentru ca mi-a gasit un furtun crapat.

Service-ul din Oradea mi-a luat 100 lei din buzunar si cam atat. Rushinos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost la service-ul din Oradea sa-mi schimb meniul din limba suedeza in italiana sau franceza si mi-au spus ca ma costa 800 Ron!!!  >:(

E exagerat de mult pentru 5-10 minute de lucru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrat in service=$$

ridicat capota=$$

deschis gura mecanic=$$

plecat cu masina fara rezolvare=$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Ai masina cu probleme=$$

Ai volvo cu probleme= :hump: .. si ghici cine plateste ? ;D . Suntem in "epoca de piatra" a economiei de piata!!!

Sa-mi spuna mie SUPER MECANO-MAN de ce e dublu' manopera la volvo!...In acelasi service .... :sad3: Ar fi interesant un topic pe tema asta, sa vedem ce raspunsuri am avea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa sfirsim sa ne enervam iarasi...

nu-i poti schimba cu un forum, trebuie mers peste ei un grup si bagat spaima in ei, in sefi in special. Cind vede nea Ion (mecanicul stie-tot/fura-tot) un posesor de Volvo, sa se intrebe : aoleo, daca ma bate la sfirsit si asta ?!...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat sa mentionez ca mecanicul austriac nu mi-a luat nici un $$$$$ pentru ridicarea capotei si schimbarea furtunului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va dati seama cata bataie a mancat candva acest mecanic Austriac !!!??!!!  :blink::headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua tuturor !

Ma bucura faptul ca in felul acesta pot comunica direct cu cei carora Volvo le ofera satisfactii si impliniri , un mod de viata , nu doresc decat sa vin in intampinarea rezolvarii problemelor tehnice la care nu aveti o rezolvare ! evident daca pot sa o fac !Probleme care tin de atitudinea angajatilor service-ului de la Oradea ma priveste personal intr-o anumita masura , de aceea va rog sa intelegeti situatia !

O zi minunata tuturor !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bucuram ca ne scrii, ca esti aici printre noi - atit cit vei putea. In Romania service-ul acestei marci a lasat mereu de dorit, speram ca prin acest forum de iubitori ai marcii sa reusim sa mai indreptam putin lucrurile. In definitiv, orice lucru Bine facut intr-un service va atrage aici posturi si cuvinte de lauda si implicit, alti posesori de Volvo vor calca pragul acelui service. Deci, fiecare parte cistiga.

Numai bine ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi puteti spune si mie :

- cit este tariful orar la dv. ?

- cite ore sint prevazute pentru un schimb ulei motor ?

- este adevarat faptul ca piesele originale volvo pe care le folositi sint mai scumpe decit in ungaria de exemplu ?

- in ce consta garantia manoperei la dv. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sa raspund eu:

1. stimate domn, fiind o masina din clasa premium, ora de lucru este de 100 lei/ora....+TVA

2. In principiu, doar o ora, dar e nevoie de 2 angajati, unul ridica masina pe elevator, si inlocuieste filtrul, celalalt asteapta sa treaca ora si completeaza uleiul

3.piesele care le gasiti in service-ul nostru, au diferenta de pret doar transportul ,

4. pai, depinde de cum se pune problema...

Raspuns: Planetara. Ajutor!!!!

« Răspuns #3 : MarÅ£i 08 Septembrie, 2009, 22:02:01 »

Distributia am comandat originala.

Sincer ei stiu ce au montat.

Mi-au dat un deviz de lucrare in care scrie asa :

Kit distributie (cod 31272975) 798.31 ron (fara TVA)

manopera pt monta 320 ron (fara TVA).

Inca un motiv de ce m-au suparat baietii de acolo este ca initial mi-au zis ca daca cumpar distributie volvo originala o sa primesc 4 ani sau 90.000 km garnatie la ea din partea servicului. Acesta a fost un motiv dc sa aleg asta originala. Pe cand dupa ce am fost sa dau banu nici vorba de 4 ani, defapt is 2 ani si 90.000 km. Dar nici acesti 2 ani si 90.000 km nu imi sunt mentionate in nici un act. (sa nici nu va povestesc cand l-am intrebat ca dc mi-a zis la inceput ca are 4 ani garantie (acum citez): "...pai cumva trebuie sa-mi vand marfa", ma uita le el, el repede se scuza "...nu, nu , iti dai seama ca nu de asta"; la urma tot nu mi a raspuns la intrebare.

Pe langa asta pe motor aveam lipita o eticheta cand a fost schimbata distributia ultima oara (la 186000) acum are 227000 nu au pus pe motor nici o eticheta macar sa vad de deschid capota care i treaba.

Deci sincer is dezamagiti de ei (pe cat de treaba mi s-a parut ca mi-au tractat masina, acum "dau cu piciorul in increderea clientului"). In fine.... ca la noi, nu-i niciunde.

Cred ca maine am sa-i vizitez sa vad de fac rost de o eticheta din aia si ceva garantie ca totusi e o distributie originala volvo ceva ar trebui sa primesc (parerea mea).

Trebuie sa CERI garantia, altfel... :wave:

Share this post


Link to post
Share on other sites

..... fiind o masina din clasa premium, ora de lucru este de 100 lei/ora....+TVA

.....

Urasc o asemenea atitudine: " fiind o masina din clasa premium"!!.

Domne atat costa.

E cum ai spune: "Ti-ai luat o masina scumpa dar vrei intretinere ieftina? Ai avut bani de o masina scumpa dar gura mea sa nu ciupe ceva de pe tine? Ce domne la banii tai, nu imi dai si mie?" Asta e tziganeala pur rromaneasca.

E masina mai premium aici decat la vest de granita RRomaniei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe mine ma distreaza mult cum comparati lucrurile, adica piesele la noi sunt putin mai scumpe, decat in afara si pretul de 100 lei e prea mare. eu vad lucrurile putin altfel:

1. avand si audi si bmw in familie, pot sa spun ca preturile la volvo sunt mult mai mici decat la celalalte marci "premium" (dar asta e si in strainatate asa, cel mai extrem exemplu: schimb ulei la aston martin: 5000 euro). oricum ora de manopera la volvo germania este de 90 euro + tva. @cornel_gav: ai avut noroc ca nu te-au ars, mie mi-au luat in germania 35 euro pt schimul unui bec (faza scurta) la un fiat stilo acum 2 ani, asa ca...

2. sunt de acord sa dau 100 lei pe ora intr-un service dotat si pus la punct, decat 50 lei intr-un garaj de dupa bloc.

3. nu stiu de ce considerati toti reprezentantii volvo dusmani, nu prea am auzit vreo vorba buna (oricum se stie ca omul se exprima de zece ori mai des, daca este nemultumit, decat daca este multumit). dar curios, ca atunci cand se prezinta cineva de la un service majoritatea si sar cu afirmatii "sa vedem cat tine". daca se inscrie un oarecare cetatean sar direct 20 de membri ai forumului sa-l salute.

ca sa nu ma intelegeti gresit: nu iau apararea reprezentantelor/service-urilor si vreau sa fie cat mai bine intretinuta masina, dar cred ca trebuie privite lucrurile putin mai obiectiv. poate e primul pas spre mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin la intrebarea mea: E masina mai premium aici decat la vest de granita Romaniei?

Restul e Bla-Bla.

@fan-volvo te poti lauda cat vrei cu masinile tale.

Si eu pot sa spun ca am avut 1 000 000 euro in contul personal si credeti-ma ca e adevarat.

Simt ca daca platesc pentru un lucru cu 1 cent mai mult decat face sint furat.

@fan-volvo se vede ca tu esti foarte darnic. Vrei sa cumperi de la mine 1 bec de 40W cu 199 euro?

PS: Acum cativa ani banca a facut o greseala si mi-a adaugat 1 milion de euro in contul meu personal de euro. Ciudat a fost ca au avut nevoie de semnatura mea ca isi scoata banii din contul meu. Pentru 24 de ore chiar am fost milionar in euro ;D. Am suficient cash sa imi iau maine masina noua "premium"... dar am vazut destul ca sa stau in banca mea. E vorba de un principiu zic eu decent.

Zeci de mii de oameni in Bucuresti merg zilnic cu masini de 100 000 de euro. E vorba de autobuz.

Acum cativa ani am avut 1 cauciuc taiat. La reprezentanta era de 2.5 ori mai scump decat la vulcanizare. Acelasi cauciuc. Daca @fan-volvo cu Audi si BMW in familie are bani, o sa ne arate el...

Share this post


Link to post
Share on other sites

fapt ca am dat exemple concrete, iar tu le consideri lauda mi se pare de prost gust. vrei sa scriu aici doar ca sa ma aflu in treaba? distractie cu milioanele tale in continuare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fan-volvo scuze de jignire. Daca poti, te rog iarta-ma.

Te-ai interesat daca la Audi sau la Bimer e mai scump service-ul in Germania decat in Romanica?

Daca ai afla ca platesti mai mult aici pe un lucru mai prost, nu te-ar deranja de loc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe mine ma distreaza mult cum comparati lucrurile, adica piesele la noi sunt putin mai scumpe, decat in afara si pretul de 100 lei e prea mare. eu vad lucrurile putin altfel:

1. avand si audi si bmw in familie, pot sa spun ca preturile la volvo sunt mult mai mici decat la celalalte marci "premium" (dar asta e si in strainatate asa, cel mai extrem exemplu: schimb ulei la aston martin: 5000 euro). oricum ora de manopera la volvo germania este de 90 euro + tva. @cornel_gav: ai avut noroc ca nu te-au ars, mie mi-au luat in germania 35 euro pt schimul unui bec (faza scurta) la un fiat stilo acum 2 ani, asa ca...

2. sunt de acord sa dau 100 lei pe ora intr-un service dotat si pus la punct, decat 50 lei intr-un garaj de dupa bloc.

3. nu stiu de ce considerati toti reprezentantii volvo dusmani, nu prea am auzit vreo vorba buna (oricum se stie ca omul se exprima de zece ori mai des, daca este nemultumit, decat daca este multumit). dar curios, ca atunci cand se prezinta cineva de la un service majoritatea si sar cu afirmatii "sa vedem cat tine". daca se inscrie un oarecare cetatean sar direct 20 de membri ai forumului sa-l salute.

ca sa nu ma intelegeti gresit: nu iau apararea reprezentantelor/service-urilor si vreau sa fie cat mai bine intretinuta masina, dar cred ca trebuie privite lucrurile putin mai obiectiv. poate e primul pas spre mai bine.

Da-mi voie sa te contrazic,daca ai citi cateva posturi despre service-urile de care e nemultumita lumea , o sa constati ca nu pretul manoperei si dotarea din el face un service competitiv , ci MECANICII, si oamenii care te servesc. In general, atitudiea la noi, e ceva de genul: poftiti, cum sa nu, bineinteles, cu siguranta, stati linistit, orice, desigur. Pana la plata.

Eu am fost intr-un service "dotat"; si am ramas mut, cand au incercat sa scoata capul de bara cu ranga si ciocanul!!Am spus mecanicilor, sa astepte , ca le aduc una de acasa!De atunci, prefer sa dau 50 de lei la garajul din spatele blocului, unde ala nu da cu ciocanul, si nu-si bate joc de mine.Bineinteles, depinde si de persoana care deserveste..garajul ;D. Am avut norocul de un astfel de mecanic,unde nu poate, ca are nevoie de scule speciale, nu se baga; si mi-e rusine mie, cand cere bani marunti. Am schimbat rulmenti telescop pe ambele parti cu 30 lei!!!

Oare cat ar fi costat in service?

Nu contest, atunci cand sunt lucruri deosebite, un service dedicat e de preferat.

Si subliniez:NU ATAC NICI UN SERVICE, doar mentalitatile unor oameni, care le deservesc.Noi ne spunem ofurile, in speranta ca se va face ceva "spre binele clientilor".

Doar o persoana neavizata, poate plati sa zicem 100lei pentru un schimb de placute de frana la un volvo, si langa tine altul, cu o masina de alt tip,( tu vezi ca sunt identice ca si constructie) sa plateasca, sa zicem 50 de lei???Nu te-ai simti fraierit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now