Sign in to follow this  
Followers 0
steierhood

luneta s70

13 posts in this topic

am si eu o intrebare se potriveste cumva si o luneta de la un 850?

sau stie cineva de unde pot sa fac rost de o luneta second-hand pentru ca noua este mult prea  scumpa multumesc 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal!Dupa documentatia Volvo sunt coduri diferite dar poate sa se potriveasca la dimensiuni.Intai ar fi bine sa intrebi la un dealer (Ager service)de geamuri cum le apare lor in catalog poate 850=S70 sau sa masori pur si simplu cu ruleta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

am sunat la ager si mi-au zis ca au codul diferit asa ca cred ca o sa incerc ruleta si masor sa vad poate poate ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

azi trebuie sa ajunga luneta de la un 850 am masurat are aceiasi dimensiune sper doar sa nu fie alta curbura revin cu noi informatii ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:'(din pacate fan curieru mi-a adus luneta sparta si vestea cea mai proasta este ca nu se potriveste de la 850

Share this post


Link to post
Share on other sites

...nashpa...mai rau nu se poate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar ti-au platit luneta sparta sau ai ramas cu ea sparta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am ramas cu ea sparta si caut in continuare chestia cea mai grava este ca nu gasesc nimic dor noua si nu imi permit una noua

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe bulevardul ferdinand cum vi de la foisorul de foc spre intersectia cu mihai bravu pe partea dreapta (aproape de matasari ) este o firma care pune parbrize si chiar au decontare directa cu firmele de asigurari , imi scapa numele dar am cautat parbriz pt 850 meu si am gasit la ei cu 460 ron inclusiv manopera . Incercati acolo mai ieftin nu cred ca exista .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robusta SRL se numeste 0212528019 / 0212530471. Numai ca steierhood e din Resita...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da faptul ca sunt din resita e o mare problema

inca incerc sa mai gasesc o luneta dar nu stiu sigur parca la 1100 de ron noua

oricum s70 asta cam rar si scump la piese dar sa speram sa o sa il aduc intr-o stare buna si ma vio bucura de el de fapt fratele meu ca este cadou lui ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0