Sign in to follow this  
Followers 0
Dinoco

Consumabile

18 posts in this topic

Salut...cu o intrebare vin si eu; de unde va cumparati consumabile pentru S-urile voastre?

si la ce service efectuati manoperai?  ;)

Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai ai garantie?daca nu la tine ni garaj cu un preten mecanic daca nu te pricepi.scapi doar cu cateva beri.

de cumparat personal le iau cel mai eftin.f ulei mann 15lei,f aer 16lei,polen carbon 20lei.toate din austria de la fabrica din klagenfurt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai am garantie,  prima inmatriculare e in 11.01.2006...deci cred ca an fabricatie 2005

Share this post


Link to post
Share on other sites

putem obtine si noi reperele magazinului din Klagenfurt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

man nu sunt din magazin.sunt direct din fabrica.am pe cineva care lucreaza la mahle.si imi trimite de acolo cand am nevoie pt mine.deci 2-3 filtre din fiecare.fara motorina ca ala se face prin franta

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt mine oricand pot sa comand filtrele le 3E/buc,numai ca in cele 4 ture in care mi o adus mai mult de 2-3 seturi nu mi o trimis deci nu fac afaceri.le tin pt mine.

btw mai am 5 filtre ulei si 2 polen carbon doar pt motor 1.6D.au fost comandate pe cand aveam focus 2 1.6tdci

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa nu mai deschid alt topic va arat aici o oferta de consumabile>

1.Filtru ulei 20ron-disponibil.Producator Champion

                35ron-disponibil.Producator Mann

2.Filtru aer 28ron-disponibil.Producator Champion

                35ron-disponibil.Producator Mann

3.Filtru motorina model fara preincalzitor 100ron-disponibil.Producator Mann

                                    cu preincalzitor 235ron-disponibil.Producator Mann

4.Filtru polen 45ron-disponibil.Producator Alco Germania

                  58ron-disponibil.Producator Bosch

                  65ron-disponibil.Producator Mann

5.Set placute frana fata 145ron/set-disponibil.Producator Ferodo Anglia (varianta Premium)

6.Set placute frana spate 110ron/set-disponibil.Producator TRW

Ce vrea sa spuna cu filtru cu preincalzitor? E un fel de sirocou incorporat?

ce ziceti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

f curand as dori eu un set complet placute,in caz ca nu gasesc aici la mine mai eftin.inca nu m am documentat.

la noi in oras filtru motorina ii 65lei,aer 40lei,ulei 32lei,polen carbon 65lei.toate mann.numa ca eu cu 1mil am luat 2 seturi:ulei,polen carbon,aer din austria.

LE:mai am 5 filtre ulei mann OX 171:25ron/bucata.se potrivesc la 1.6D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pot adauga si 2 filtre polen carbon activ Mahle care le pot da la 50lei/buc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai ai garantie?daca nu la tine ni garaj cu un preten mecanic daca nu te pricepi.scapi doar cu cateva beri.

de cumparat personal le iau cel mai eftin.f ulei mann 15lei,f aer 16lei,polen carbon 20lei.toate din austria de la fabrica din klagenfurt

Thor...nu mai speria oamenii cu preturi asa mici,decat daca le poti aduce si lor...acum imi explic si cum ai luat probabil stergatoare originale cu doar 30euro(parca asa tin minte)

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci cum ziceam nu le aduc sa fac afaceri.si da la pretu ala le aduc eu pt mine personal de cate ori am nevoie.dar cum am zis mi au ramas 5 bucati filtre ulei si 2 polen carbon.daca te uiti cat costa transportul ai sa vezi ca la pretu asta la care le dau eu adica 25lei f ulei si 50 lei f polen,imi iasa si mie de bere.atat.aaa sau vrei sa le dau la exact pretu care le am eu?si sa ies si in pierdere daca se poate prin plata tranportului.stergatoarele sunt cumparate de la magazin...de la firma klemat din timisoara.cine este acolo poate intreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

baietii...multumesc,

dar am decis sa fac revizia la Iatsa Brasov...saptamana viitoare ma duc acolo (acolo am schimbat si radiatorul de la clima care a fost mai ieftin cu 700ron fata de hotii de la Primus). Nu are rost sa ma complic cu service-urile din Buc.

O seara buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci cum ziceam nu le aduc sa fac afaceri.si da la pretu ala le aduc eu pt mine personal de cate ori am nevoie.dar cum am zis mi au ramas 5 bucati filtre ulei si 2 polen carbon.daca te uiti cat costa transportul ai sa vezi ca la pretu asta la care le dau eu adica 25lei f ulei si 50 lei f polen,imi iasa si mie de bere.atat.aaa sau vrei sa le dau la exact pretu care le am eu?si sa ies si in pierdere daca se poate prin plata tranportului.stergatoarele sunt cumparate de la magazin...de la firma klemat din timisoara.cine este acolo poate intreba.

stai usor omule ca m-ai inteles gresit...nu ma refeream la pretu cu care le dai...ma refeream la faptu ca pretul unor filtre din fabrica austria nu ar fi relevante pt un om din romania,pentru piata romaneasca...adica pe om il interesa cu cat le gaseste el in magazinele din romania ,nu in fabrica in austria....atat am vrut sa zic...

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D.am inteles eu gresit.deci ramane stabilit.cine doreste filtru ulei mann doar pt 1.6D:25/lei iar polen carbon activ 50lei

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna ziua mar interesa sa cumpar o broasca portiera sofer pentru un volvo s 40 din 2004 ma puteti ajuta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu comand consumabilele de la autokarma si sunt f multumit de preturi. fac asta de vreo 3 ani. si nu am intampinat nicio problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0