Eroare SRS

adi_28
By adi_28 in VOLVO S80 (1999-2006),
Buna Azi mi-am demontat cd playerul original al masinii in speranta sa montez un mp3 player Pioneer. Am desfacut si am deconectat intai mufele de la panoul de clima, apoi de ca radio-cd-ul masinii. Baiatul care imi instaleaza sonorizarea in masina nu a terminat azi lucrul la ea(este mult mai complicat de instalat decat am crezut), urmeaza ca maine sa continue treaba. Mi-a montat la loc, provizoriu pana maine dimineata, comanda de clima si casetofonul original, sa nu merg acasa asa cu masina desfacuta toata, dar la punerea contactului mi-a aparut o eroare la bord, in legatura cu airbagul/SRS. Pe afisaj mi-a aparut scrisa urmatoarea eroare: "Airbag/SRS wartung dringend" Oare ce poate fi si din ce cauza apare acea eroare, avand in vedere ca nu am umblat la nimic altceva decat, doar cat am demontat casetofonul original si panoul de clima? E vreo problema cu masina, s-a intamplat ceva in timp ce am deconectat respectivele de pe masina? desi masina era cu contactul luat, nici macar cheile nu erau in contact, deci de ars nu se putea arde nimic la masina, sau sa faca scurt circuit. Oare ce pot face sa dispara respectiva eroare. Apropo....acuma seara nu mi-am montat la loc telefonul din masina, acesta a ramas necuplat.oare poate fi de acolo aceasta eroare, sa aiba ceva legaturi mufele intre ele? PlS ajutati-ma :(
  • 20 replies