Midnight Caller

O campanie impotriva accidentelor ce te ia cu fiori...

65 posts in this topic

www.youtube.com/watch?v=qijkGXdoEew

Mie mi s-a facut pielea de gaina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc ca l-ai postat ! Te face sa reflectezi o clipa si poate sa-ti reconsideri atitudinea in trafic ,gandindu-te la cei dragi de acasa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si inca unul... in acelasi stil

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat de Golful ala 1 cabrio ::)

Oricum ar fii interesanta o statistica de genul cati de pe forum folosesc centura, Claudiu este primul care NU o foloseste

PS> nah pletosule ca te-am dat in gat  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ar fi interesanta chestia cu statistica.in primul rand daca o purtam o purtam pt noi si pt binele nostru.eu unul sincer nu o port prin oras pt ca la cat e de mare si de strazi libere,fara gropi nu isi are rostul.daca merg cu 50km/h zic ca e minune.toate cele bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan, deschide sondajul sa nu divagam aici. Tu ai fost cu ideea  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat de Golful ala 1 cabrio ::)

Oricum ar fii interesanta o statistica de genul cati de pe forum folosesc centura, Claudiu este primul care NU o foloseste

PS> nah pletosule ca te-am dat in gat  :P

Ti-am explicat,numai in oras nu o port,pt. ca nu-i vad rostul. ???Nu stiu de cand nu am mai mers cu a patra ,spre ex,1km,prin bucurestiul asta.Cand ies afara,o poarta toata lumea din masina,neconditionat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nenea Claudiu, la tine daca nu pui centura, nu face tinc, tinc, tinc? Eu am mers fara centura pina la Ploiesti sa vad daca tace si nimic. Prin urmare, in Volvo primul lucru pun centura ca ma enerveaza rau "muzicuta aia". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cataline, ii scoti releul si tace - daca doar de asta iti pui centura. 2 minute iti ia si gata.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La XC70 nu ai ce releu sa scoti mai Matrix, doar daca scoti bordul tace ca acolo face piu piu ;D

Claudiu are bagata partea metalica de la centura de aia nu face piu piu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Q: Volvo XC70 seat belt/key warning buzzer - how do I turn off?

R: There is a relay under the driver's side kick panel. Pull it out and it should stop it."

O fi vreun raspuns stupid - astia de la matthewsvolvosite.com/forums/  uneori cam intrec masura  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau ca sa nu te mai chinui cu scos relee si altele sunt pe la magazine de accesorii auto doar partea care intra in lacasul de centura de plastic,rupi ce este in exces adica partea unde ar trebui sa intre centura propriu zisa si ai rezolvat problema si estetic pt ca nici nu se vede si ieftin,sunt undeva in jur de 10 lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uraaa, hai sa facem toti asa  :D

Just kidding.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx nu este nici un releu sub scaun, vezi foto.

Iar daca scoti conectorul de la centura de siguranta iti apare un mesaj funny in bord care zice "SRS AIRBAG SERVICE URGENT"

post-993-12877874803938_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am rezolvat mai simplu, fara sa scot releul si nici avarie nu-mi da in bord.

PORT CENTURA CA D-AIA AU PUS-O IN MASINA  ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Matrixx: port centura ca o port in general. Numai ca daca la alta masina o mai pun si dupa ce am plecat, la Volvo nici n-am bagat in viteza ca deja piuie si o pun repede.  :D E acolo sa o porti, indiferent daca esti in oras, afara, la munte.

@ Bogdan G: la mine parca piuie sus la oglinda... sau asa pare?..

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragule - sub scaun inseamna  "under the driver's side kick panel" ? Nu stiam, omul cit traieste invata  :D

Hai sa revenim ontopic - si sa ne reinfioram de accidentele postate. Brrrr.  :angel12:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Catalin, la noi "piuitoarea" este in bord si arata asa .

[attach=#]

@Matrix daca te uiti cu atentie de unde ai citat e vorba de forumul de Volvo 850, S70, V70 and XC70 Forum (1992-2000)

http://www.matthewsvolvosite.com/forums//viewtopic.php?f=1&t=4617&view=previous

Si raspunsul este dat de un Guest si este cat se poate de gresit pt ca de la S60 incoace carabina de la centura de siguranta comunica pe MELBUS, adica are 3 fire, plus 12V, masa si BUS .

Treaba cu releul e valabila la 850 si S40 pana in 2004 .

Scuze daca sunt sacaitor ;D

post-993-12877874809722_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai ca ma enervezi  :D  Esti chiar sacaitor - sterge postul ala al meu, asa-mi trebuie daca ma bag sa ajut alte modele decit 850-ul  :D

:kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce fac unii pe-acolo, care nu au griji de intretinere...facturi la curent...gaze...  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci Bogdan, eram sigur ca se aude de sus! Asta e, se mai insala omul, noroc cu meseriasii care stiu  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now