Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Nelu

sport

36 posts in this topic

foarte tare batranul....:))..nici eu nu ma misc ca el :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot va place acest sport- un filmulet de la cupa Dojokan editia a 13-a Aiud Alba.Cel mai mic dintre cei mici este al meu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie imi plac sporturile de masa

adica alea la care stai la masa si faci "sport"

vezi doar ce burta am

:D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa n-aveti impresia ca mie nu-mi plac sporturile in  care una din conditii este sa stai cu picioarele sub masa.Iar despre "dimensiuni"-eu tocmai ce am implinit 103kg.(nu ca mi-as fi dorit.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci la Halbere,Sticlism si Coniac-Canoe stam bine....avem sanse si la Olimpiada...ar mai fi Aruncarea cu privirea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bere dupa bere e placere.

Bere dupa vin e un chin.

Povesti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va zic imediat cum e berea dupa vin... mi-am pus un șpriț de vara ca nu se mai poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca ti-a fost rau de nu ne-ai mai spus cum e!

Va zic imediat cum e berea dupa vin... mi-am pus un șpriț de vara ca nu se mai poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt 99%convins ca doar din cauza cantitatii si nu a ordinei!

N-a fost bine... zau...

Share this post


Link to post
Share on other sites

        ... Am tot stat astazi, si m-am gandit la cum ne-ar putea face criza asta economica mai sanatosi sau cum sa ne ajute sa ne mentinem sanatatea si, am ajuns la concluzia ca as putea sa-mi cumpar o bicicleta, cu banii de benzina de pe o luna, adica 300 lei si apoi sa o folosesc pe ea la unele deplasari, inlocuind masina.

        La banii astia, sunt constient ca o bicicleta buna as gasi doar la mana a doua si, sunt dispus sa-mi cumpar una asa, poate fi putin mai veche, mai putin tentanta pentru hoti dar, sa fie buna.

        Cum nu ma pricep la biciclete, mi-ar prinde bine niste sfaturi de la cunoscatori inainte de achizitie.

        Va rog: :argue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat mai usoara, preferabil cel putin frana pe disc pe fata, cauciucuri de asfalt daca nu mergi pe coclauri cu ea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nelu de cand s-a sfarsit scoala si nu mai sunt nevoit sa-i duc pe copii cu masina am apelat la bicicleta, aici local si crede-ma e mai bine, nu-i vorba de criza economica, ci de cateva kg in plus, care parca asi faceau simtita prezenta, acum e mai bine, un alt tonus cand ajung la munca. Bicicleta e una usurica, cu trei foi si vreo 6 pinioane, sa tot ale"r"g ;) , frane clasice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mountainbike simplu cu 3 foi si 6 pinioane , eventual cu axul pedalier pe rulment ca sa tina mai mult. Si eu m-am facut sportiv  :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intru pe un forum de cativa ani buni si este acolo un subiect foarte mult dezbatut si intors pe toate partile despre ce trebuie sa ai in vedere atunci cand iti alegi bicicleta. Uite link-ul:

http://masini.ro/forum/content/Sport-Hobby/20462/vreau-bicicleta/

Pana anul trecut si eu aveam de gand sa-mi cumpar una, numai ca in Bucuresti mersul pe bicicleta e sport extrem.

Dar Nelu, nu e mai simplu sa mergi cu mijloacele de transport in comun si seara sa faci jogging in parc? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersul cu bicicleta e sport extrem pe oriunde prin romania pe drumuri asfaltate. De la caini care sar de sub masini parcate la cretini care-ti deschid portierele in fata, orice se poate intampla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Nu am mai avut rabdare si mi-am cumparat una cu 21 de viteze, cu cadru din aluminiu si jenti duble, cu 350 lei. Am facut cu ea cam 5 km si pentru inceput, mi se pare in regula, mai putin saua de la care ma cam doare putin fundul (poate il am eu cam mare!).

        Daca ar mai fi ceva interesant despre biciclete, scrieti in continuare si puneti poze cu ele, poate la o intalnire volvo pentru mai multe zile, ducem si bicicletele! Va multumesc pentru sfaturi.

        Prima prezentare:

post-952-12877882974888_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0