nariam

Jante XC 90

80 posts in this topic

BUNA , MA INTERESEAZA GENTILE PE 19 DACA MAI SANT DE ACTUALITATE MULTUMESC !

Salut le mai am dar le dau decit cu tot cu cauciucuri ,daca esti interesat dami un PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poze cu jantele de 19 se poate ?

Salut le mai am dar le dau decit cu tot cu cauciucuri ,daca esti interesat dami un PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poze cu jantele de 19 se poate ?

Am disponibile pentru vanzare un set de 2 jenti model Antaeus ( 17 inches ) ....astept pm

post-2512-071889700 1300649818_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lagunez, si restul de 2? Daca mai aveai 2, poate ne tocmeam! Eu am asa ceva si am gasit la vanzare la mana a doua identice cu 350 € !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am asa ceva si am gasit la vanzare la mana a doua identice cu 350 € !

Imi poti spune si mie unde anume l-ai gasit la vanzareMersi!biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ! Pe google am cautat ! Omu voia 400 € si mi le lasase la 350 € !Sant o gramada care vand !

Share this post


Link to post
Share on other sites

doar astea 2 le am pe langa setul original al masinii ..am vrut sa-mi completez setul dar nu am gasit ..oricum le dau ieftin....

Share this post


Link to post
Share on other sites

poze cu cele 2 jenti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Desi iarna a trecut si raspunsul e mult prea tarziu dat, totusi ti-l dau pt ca scriu pt prima oara pe un forum , mai mult decat atat pe "volvo-club" si stiu ce inseamna sa ai nevoie de niste raspunsuri si sa nu le poti obtine satisfacator de la nimeni.

Jante de otel ( cel putin eu am sunat si am intrebat ) mai mari de 16" nu se fac pt SUV-uri. Si eu vroiam tot de otel pe 17" pt iarna dar nu sunt pt al meu xc90.

Se potrivesc jante de aliaj de la 17" - pana la 19" , iar distanta intre prezoane o gasesti in spatele jantei tale pe interior, cam in centrul ei, pe unul din cele 5 sau 6 raze ( sau cate are o janta, dupa caz ) . Acolo gasesti scrisa specificatia jantei tale.

Sper sa te ajute raspunsul in viitor.

Salut!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, prieteni.

As dori sa cumpar JANTA 70263 ( sau Neptune) pentru Volvo XC90, marime 17".

Am intrebat la Volvo Timisoara pentru una noua, si mi-a picat fata la pretul lor - 500 Euro.

Caut deci, una second, fac eforturi mari sa o platesc.

Multumesc, astept feedback.

Eduard B.

post-2458-0-59852100-1328786857_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt interesat sa cumpar un set de 4 jante pe 18 sau 19, OEM Volvo de XC90,cu butucul de 67,1 (adica dupa model cu facelift dupa 2007).

Are cineva?

Edited by claudiu2525

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt interesat sa cumpar un set de 4 jante pe 18 sau 19, OEM Volvo de XC90,cu butucul de 67,1 (adica dupa model cu facelift dupa 2007).

Are cineva?

O sa-ti faci varza articulatia daca pui de la 18 inch in sus. Si eu tot de 19 vroiam sa-mi cumpar, dar m-am razgandit pe parcurs ;D ;D ;D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde ce cauciucuri pui,si cum conduci,draga Andu,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde ce cauciucuri pui,si cum conduci,draga Andu,

La ce gropi au rasarit in Bucuresti dupa iarna.... Si la jante mai mari, talonul la cauciuc este mai mic si masina va deveni mai rigida. Asteptam poze cu viitoarele jante :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu astept sa vanda cineva ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Excelent pretul jantelor .

Claudiu ce mai astepti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Excelent pretul jantelor .

Claudiu ce mai astepti ?

Acum sa nu fie pe bucata! Oricum, 325€ pe toate patru mi se pare un chilipir :D :D :D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le-a avut omu cu 1000 si ceva de euro la vanzare pe alt site. Este foarte posibil sa fie per bucata pretul atasat aici!

Oricum, foarte frumoase!

Andule, distrugi articulatia doar daca mergi la un nebun :smile:.....daca mergi in regim normal, "nu ca ramon :D", se comporta bine, in schimb ai dreptate, este cu mult mai rigida, spargi ouale in ea :lol:

Edited by agr350r
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

60 % din 235 mm este mai mare decat 50% din 255 mm ? Cu cat ? 14,1 cm fata de 12,75 cm pe raza , ai balonul cu 1,35cm mai mic la jantele pe 19 decat pe 18 si suprafata de contact mai lata cu 2 cm pe roata . Eu m-as gandi la consum mai degraba !

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, si pe mine ma intereseaza ceva pe "19"-"20",numai OEM. Acum am pentru iarna "17" si vara ale ei "18", ce-i drept nu sunt foarte hotarat, dar sa vedem ce gasim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutari

ma intereseaza un set de jante pe 18" si anvelope de vara (nu ma intereseaza OEM ca de alea are toata lumea :razz: )

am gasit pe net jante negre in 5 spite la undeva la 750lei/buc, problema apare la anvelope...235/60R18...CUM ARATA PE JANTA DA 8'' LATIME? ???

anvelope de 245/55R18 nu gasesc Nokian (altceva nu ma intereseaza) iar cele de 255 sunt prea late...ma gandesc si la consum (mai ales) si si la pret (desi nu e f mare)

deci:

cine stie jante negre pe 18'' si 7'' latime??? pana in 850lei/buc

sau cine stie cat de nashpa arata anvelopele de 235 pe janta de 8'' latime???

Edited by zzSami

Share this post


Link to post
Share on other sites

255 latime sunt ok , mi-am montat si am deja 2000 km cu 255/50r19 , nu am sesizat o diferenta mare la consum , la stabilitate insa se simte . Putin mai rigide fata de 235/60r18 dar nu este ceva deranjant . Am un set de roti 235/60r18 model Camulus cu Conti profil 50% , putin ''negre'', nu le-am curatat , daca te intereseaza PM! Cred ca la modelul tau ai nevoie totusi de diam 64, mm , ale mele au 67,1 mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu toate modelele xc90 au 67.1???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.