nariam

Jante XC 90

80 posts in this topic

Salutre!

Sunt interesat sa cumpar un set de jante din aliaj pt. un xc 90 cu sau fara anvelope. Dimensiuni anvelope 235/65.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba da, da-mi un pret si câteva poza, dacă ai.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca cineva e interesat pina in 13.08.2010 sa spuna sa imi iau rotile de rezerva dupa mine  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi poate spune si mie cineva ce dimensiuni de jante se potrivesc pe XC90?

Vreau ceva pe 17"-18" (pot fi si de tabla), ca sa pun anvelopele de iarna, dar nu stiu ce latime trebuie sa aibe, si nici distanta dintre prezoane (J, ET si ce mai defineste o janta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Era pe sectiunea seriei 400 link-ul.  ;)

http://www.alloywheels.com/fitment.asp?psearch=Volvo

Cred ca: 5x108 et35-50 si gaura centrala 67,1.

Bafta

L.E. Uite aici cateva frumuseti de jante:

http://www.rautamo.fi/carguide_fi.aspx?brand=Volvo&carid=1032

Sunt cateva si cu specificatia "de iarna".

Sper sa fie corect ce am scris. Eu, deocamdata nu am xc90. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare tuturor!

Se apropie iarna si as vrea sa-mi cumpar un set de jante si anvelope de iarna dar nu stiu exact caracteristicile jantelor, stiu ca sunt pe 17†, cu 5 prezoane dar distanta dintre prezoane, latime... nu stiu.

Aceiasi nelamurire are si un prieten, dar el are jante pe 18â€.

Multumesc anticipat pentru ajutor!    :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

17" 

7J-latime

108mm distanta intre prezoane

67.1 alezaj central

ET 42-49mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

De tabla gasim pe undeva? In VIDA sunt doar pe 16.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt modelul tau nu am gasit nici o janta de tabla in VIDA, este adevarat ca scrie si de 16" .

Ideea este ca XC90 are butucul de 67.1mm si nu merg jante de tabla de S60 de exemplu iar jante de tabla de XC90 eu nu au auzit sa fie, decat sa iei 4 rezerve de undeva dar cred ca sunt prea inguste .

Share this post


Link to post
Share on other sites

65.1 mm are S60/V70/XC70....toate din platforma P2 mai puțin XC90, asta e mai "smecher" ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutre!

Sunt interesat sa cumpar un set de jante din aliaj pt. un xc 90 cu sau fara anvelope. Dimensiuni anvelope 235/65.

Multumesc!

Si pe mine m-ar interesa un set de jante pentru xc pe 18" , pentru gumele de iarna, sa nu le mai tot schimb .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NFS nu cred sa existe jante de tabla pt XC90 dar gasesti la dezmembrari jante originale de XC90 pe 17" pretul este ~400E.

Gasesti si jante noi tot la acelasi pret dar de o calitate mai slaba, vezi EURO RACING E011 care costa ~400 ron/buc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe mine m-ar interesa un set de jante pentru xc pe 18" , pentru gumele de iarna, sa nu le mai tot schimb .

Astept eu un raspuns si citeva poze pt doua seturi de jante dar, am inteles ca ambele sunt pe 17”. Imediat ce am un raspuns te anunt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intereseaza pe mine 1 set daca sunt de 17. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma intereseaza si pe mine niste jante originale de volvo pe 19,si am de vanzare niste jante tot pe 19 marca ats taurus black, echipate cu cauciucuri runflat bridgestone!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astept eu un raspuns si citeva poze pt doua seturi de jante dar, am inteles ca ambele sunt pe 17”. Imediat ce am un raspuns te anunt.

XC-ul meu e tip sport, gentile originale sunt pe 19" si si am inteles ca nu pot pune decat de minim 18", cica ar fi discurile de frana mai mari...oricum multumesc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

BUNA , MA INTERESEAZA GENTILE PE 19 DACA MAI SANT DE ACTUALITATE MULTUMESC !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.