Midnight Caller

Unde se pot curata injectoarele ?

14 posts in this topic

    Salutare !

    Avand in vedere ca masinuta mea are vreo 176.000km, ma gandesc serios la faptul ca injectoarele s-ar putea sa inceapa sa faca figuri.

    Stie cineva un service sau un loc unde se pot curata / desfunda cu ultrasunete si aer comprimat ? Si mai ales sa nu le faca praf ? Nu ma intereseaza foarte mult cat costa, doar ca vreau sa iasa bine si sa nu trebuiasca sa iau altele... Sau macar un test la ele sa-mi faca sa vada daca spray pattern-ul este ok.

    Multzam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

SALUT!

Nu stiu daca inca te mai intereseaza dar poti curata injectoarele cu ultrasunete undeva pe prelungirea Ghencea. E acolo un service care lucreaza super bine si nu foarte scump.

abia acum amn vazut subiectul asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, inca ma intereseaza, dar cel mai tare ma doare sa le SCOATA din masina si sa le puna pe banc pt. a le masura debitul / imperecherea intre ele

Share this post


Link to post
Share on other sites

injectoarele pe gaz le-o putea curata ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rune Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci? La Cluj recomandă cineva un service de testare, recondiţionare injectoare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva vreun service de acest gen si in Brasov?

este un asfel de service bosch pe calea bucuresti langa metro. Al doilea unde am fost si am incercat este cel din cartierul rasaritului unde fac si testari pompe si injectoare dar si reparati . Cei din rasaritului mi se pare ca nu repara piezoelectrice dar au pe cineva cu care colaboreaza . Si mai este un centru de reparatii injetoare parca si in Sacele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci? La Cluj recomandă cineva un service de testare, recondiţionare injectoare?

Am să îmi răspund singur. :)

Am găsit un service către aeroport, după ambient pe stânga (firma de afară e sponsorizată BOSCH).

Ei au ceva banc de teste. Cost per injector demontat şi testat e 100 ron.

Mi s-a spus că dacă nu am probleme nu ar merita să fac test. Oricum nu au cum să meargă

ca în prima zi. Dar dat fiind faptul că am schimbat EGR după ce m-a lăsat când mi-a fost lumea

mai dragă, iar cei de la service-ul respectiv m-au sfătuit să le verific căci ceva nu e în regulă, am insistat

Am mers la recomandarea unui amic la acest service.

Revin cu amănunte.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@N3cks: asta in Cluj ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am să îmi răspund singur. :smile:

Am găsit un service către aeroport, după ambient pe stânga (firma de afară e sponsorizată BOSCH).

Ei au ceva banc de teste. Cost per injector demontat şi testat e 100 ron.

Mi s-a spus că dacă nu am probleme nu ar merita să fac test. Oricum nu au cum să meargă

ca în prima zi. Dar dat fiind faptul că am schimbat EGR după ce m-a lăsat când mi-a fost lumea

mai dragă, iar cei de la service-ul respectiv m-au sfătuit să le verific căci ceva nu e în regulă, am insistat

Am mers la recomandarea unui amic la acest service.

Revin cu amănunte.

Pai injectoarele tale sunt Siemens, deci nu prea ai nimerit la serviceul care trebuie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now