gabone_biker2

Volvo Amazon

36 posts in this topic

Nu arata rau deloc pentru o raritate a familiei Volvo.

Sa te tot tina.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum adica?

Ziceti-ne mai multe...ce va zice scrisoarea aia?

Crek cine-a trimis-o s-a uitat prea mult la Basescu si Tariceanu cu biletele lor  :D))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc ptr aprecieri, buleala...... am inteles ca-ti place mult modelul :), cind ai timp prin bucuresti... suna-ma sa vi sa il vezi.... are midnight nr meu de tel... sau baga-ti net acolo la mosie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super tare masinuta s-o stapanesti sanatos.

mai dai ture cu ea prin capitala? sau o tii doar in parcare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deocamdata , abia mi-a sosit din tara ei natala , electromotorul si niste chedere noi,  urmeaza sa le montez si apoi inmatriculare si ture prin oras....... la agatat , ca deh..... vremea motorului s-a cam dus..... trecem la lucruri mai serioase si clasice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai d`le zine si ceva de motorizare ca de poate se gaseste cineva care sa te ajute si cu motoru. Eu de exemplu acum ceva timp am intalnit un tip care reconditioneaza masini de epoca si le mai face si ceva in plus pe deasupra, adica ceva cai la motor. Nu mai stiu exact cum il cheama pe tip dar daca vei dori as putea sa incerc sa-l gasesc. Asa ca "it`s up tu U"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faceam referire la motocicleta(sunt si motociclist).... motorul de la amazoana mea merge ca uns.... l-am reparat.... acum nu-mi ramine decit actele si restul ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok am inteles atunci fai actele si scoate-o in strada

Share this post


Link to post
Share on other sites

O frumusetze de mashina, nu alta!

Cred ca modelul Amazon este cel mai sexy model vechi a lui Volvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

am mai cumparat ptr ea din Sweden, niste chedere noi, care nu le avea, o garnitura de la buson benzina si niste alte chestii marunte.......insa descopar ca trebe sa o revopsesc deoarece a inceput sa crape pe ici pe colo(plafonul)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mama lor de la RAR... nu vor sa-mi inmatriculeze masina, pe motiv ca nu o pot identifica, deoarece nu are serie pe caroserie poansonata :((.

vorba reclamei.... "niste tarani" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

o bijuterie de masina.

Referitor la RAR si seria lor imaginara cred ca ar fi doua solutii:

1. Producatorul (o corespondenta cu Sweeden) poate emite catre tine oun fax prin care sa explice ca la aceea vreme nu se practica poansonarea caroseriei - cred ca ar trebui sa ajunga ptr RAR

2. Am mai auzit cazuri in care, dupa o gramada de umblaturi...hirtii...etc., cei de la RAR fac poansonarea

Nu te lasa si succes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sunat la volvo forum romania , aia din bucuresti de la otopeni si vreau sa va spun ca nu au documentatie ptr masina mea :)), de mai mare rasul.... de parca zici ca am sunat la farmacie.

Azi m-au sunat cei de la volvo, un directoras de acolo si au spus sa le dau o copie dupa talon sa vada cum ma pot ajuta.... adica vor trimite ei in suedia.... si vor cere ei detalii.

Poate daca vorbesc cu cei de la volvo popata ma fac si eu cu un S40 modelul nou :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

O masina cu adevarat SUPERBA. Iti recomand sa iei legatura si cu cei de la Retromobil Club Romania. E posibil ca ei sa te poata ajuta mai repede si mai sigur. Daca te inscri in clubul lor ar fi super sa poata vedea toata lumea bijuteria ta, pentru ca "Ai cu cine, mah!" :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am scris si la Retro Mobil Club Romania si ma tot amana cu certificatul de vehicul istoric

La RAR am facut cerere la directorul bucuresti si au aprobat omologarea autobijuteriei mele.......sa vedem ce va urma

Urmeazasa vad cum voi trece peste aceasta piedica ......dar sper sa fie bine.

Va tin la curent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intampinat numai greutati de la aia de la RAR, ba ca nu-mi merge pozitia pe stanga spate, ba ca nu am chedere la usi......ba dezechilibru la frina fata, niste nenorociti (scuze daca am reusit sa jignesc pe careva).......sau mai bine ca in reclama aia "nu ai cu cine, NISTE TARANI".lA CATE MASINI AU INSCRIS EI FURATE DE PRIN TARILE LATINE (SPANIA, ITALIA), s-au gasit ei la mine sa fie corectitudine intruchipata......mama lor de sarlatani.

Dar nu ma las.....insist pana o inmatriculez......"eu pot, pentru ca-s vrajitor"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.