alin_ux

Vreau mai multi CP!!

16 posts in this topic

concluzie: sunt super multumit de T6 2950 cm, 285 cai, dar as vrea mai multi cai putere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

rectific, greseala de tst "Vreau mai multi CP!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

rectific, greseala de tst "Vreau mai multi CP!"

BSR, RICA, VIVA ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru mai multi CP iti trebuie neaparat o suspensie sport si umblat la directie , sa ai feedback puternic, altfel devine o masina periculoasa . motorul duce lejer 400 CP, insa nu cred ca-i mai poti controla. mare atentie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-am interesat, la Heico ajunge pana la 315 cp, fara alte modificari la suspensie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

peste 200-250 de cai, fara o suspensie (mai) sport o sa fie cam ciudat de controlat calutii aia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina are centrul de greutate cam sus, si nu stiu cum sta cu barele stabilizatoare, insa presupun ca nu prea bine.

o putere mai mare te va face sa iei curbele mai violent (de asta sint sigur). fara o suspensie sport si feedback la directie, esti in pozitia celui care va zice: ia uite cum nu pot io sa iau curba asta....si daca ai 160, te vom pomeni la fiecare nationala....

io nu cred ca-ai scos tot din masina asta la puterea actuala. vezi , cu mare atentie, ce poate asa cum e, si daca tot nu esti multumit, atunci fa-i un upgrade, nu mai devreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

concluzie: sunt super multumit de T6 2950 cm, 285 cai, dar as vrea mai multi cai putere!

interesant ar fi sa te intreb dar unde iti trebuie mai mult, ai unde sa-i pui pe drum calutii primiti in plus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

si daca ajungi la concluzia ca pui suspensii sport ai sa faci din ea un x3 (mult mai frumos). si nu cred ca asta vrei...

Share this post


Link to post
Share on other sites

duminica am fost in turneu Bucuresti - Timisoara via Craiova iar a doua zi Timisoara - Budapesta - Timisoara - Bucuresti.

Am stors cam 90% din ce poate masina si m-am bucurat ca am folosit TOATE sistemele existente de la Volvo (mai putin ROPS :) ) Drumuri bune (mai putin cam 100km) iar Lugoj - Timisoara este un drum de nota 10! (si cand am vazut --->> Motru ma gandeam sa iti fac o vizita dar eram in graba)

Distractie maxima in curbe largi luate cu a 3-a la 120-140km/h, Four - C pe advanced si totusi cu suspensia buna, simteam nevoia de roti mari si late.

Inainte de a-ti dori mai multi cai, trebuie sa stii ca treapta 1 si 2 sunt limitate electronic. Pasul 2, arcuri sport/amortizoare, roti mari, bani de benzina 99+ (chiar cu 99+ de la petrom ma inteleg super bine calitate pret) si e o diferenta majora fata de 95. Daca in continuare vrei un CIP, abia atunci esti pregatit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

te astept cu mare placere la motru, de fapt pe toti sunteti bine veniti.

benzina, bag numai carera 100 de la omv,  cu  rotile ai dreptate: ar trebui unele mai mari cu cauciucuri mai late. suspensia se  comporta bine pe advanced in situatii de  forta ca sa spun asa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina XC60 nu este totuÈ™i o sportiva, este un SUV pana la urma, e buna de liniuÈ›e, la asta chiar ajuta softul È™i eventual de scoaterea limitării de viteza maxima, in rest dacă vrei sport trebuie lăsată jos destul de mult si nu prea mai este XC in cazul asta ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca poti sa`i pui CP pe ea..........fara sa schimbi suspensia daca ai suspensie adaptiva (Confort.Sport.Advance) cred ca poti sa pui lejer pana l 350 CP........;) si eu cred ca suspensia  adaptiva(Confort.Sport.Advance)isi face treaba bine ;) eu am pe XC60 si sunt foarte multumit..........;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca io n-am ce face cu 380 cp pe un hh, ce sa faci cu 350 cp pe un crossover ?

la ce iti pot folosi, nu stiu...da' da bine la imagine ! (oricum, mai mult de 280-300cp nu folosesti decit daca ai buba...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cum sa nu fie buni, in linie dreapta sunt excelenti mai ales la un 4x4 ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

putere?

vb celui din reclama, iti recomand o locomotiva sau un tractor...

ce faceti oameni buni cu atata putere??

unde o folositi???

sau va grabiti la Sf Petru?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now