Guest Adriann

E legal?

35 posts in this topic

Pot sa te ajut in cazul in care nu ai rezolvat problema cu xenon si pot sa iti inlocuiesc lentilele cele de sticla ce le ai cu altele noi de plastic (plexid) transparent . Poti sa imi trimiti farurile ii achiti ulterior contravaloarea si iti triit farurile inapoi cu tot cu xenon toate cele. id de mess  ixenonauto    sau  0743  450 946

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stati cuminti cu xenoanele. Mie mi-a luat talonul acum o luna pe langa Pitesti. Am pus becuri Osram si dudui cu ele

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ce masina aveai xenon si in ce conditii? Daca nu ai lupe si mai si stralucesc puternic, normal sa se intample asa. Eu am lupe, reglate cum trebuie si xenon de 6000k (alb-albastru) si nu m-a intrebat nimeni de sanatate. Plus ca am mai montat ceva lupe la alte masini si tot cu xenon de 6000k si nu au avut probleme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveam pe Tucson fara lupe. Nu era mare diferenta. Dar nenorocitii mi-au saltat capota si au vazut cablurile.

Edited by liviutlv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din acest motiv ti-au ridicat capota, pentru ca "straluceau" prea tare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la v40 si 244 am

de 4300

dar nimeni nu a intrebat de ele

am fost si dincolo(de granita) de vreo 30 ori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legal trebuie fie la ~3870k din ce stiu ,ceea ce la 4300k nu este mult mai stralucitor in teorie si probabil din ce spui si practic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legal nu ai voie sa aduci nici un fel de modificari sistemului de iluminare. Deci nu ai voie sa pui xenon, led, becuri de 75w sau alte minuni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot suntem pe tema Xenon,a probat cineva o jucarie de asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La un moment dat am vrut eu sa cumpar asa ceva, tot de pe ebay, dar am renuntat la idee. Poate vreodata, cand o sa am niste bani fara o "destinatie" anume :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now