fffff

Posesor de V50 Buzoian,asa nu

15 posts in this topic

Azi 1 mai la McDonalds din zona Macaralei,Bucuresti da,am asistat la golania unui coleg cred ca era baut ca nu a condus el dupa fapta,Deci avea parcat V50 ALBASTRU cu nr de Bucuresti ceva cu FHR parca,in parcarea Auchan macaralei si el din ce am inteles a fost blocat de un amarat de Reno Clio dar in fata avea un Mercedes Ml care asta la blocat si el ce face?face 2.3.4.5 manevre vijelios,se da jos din masina si tipic ptr Bucuresti(fara suparare ptr bucuresteni)stergatoare ridicate si picioare in usa renoului,daca era un BMW,sau un Mercedes nu maraia neam,pleca pe jos ca veneau posesori de asa auto si-l punea sa vanda si din casa sa le faca masina,da ce sa faci nene era un fraier care avea un Clio nu?A,omul nostru violent este de fel din Buzau,ne face si provincia de ras.POATE MA CONTRAZICE CINEVA CU ACEST COMPORTAMENT,NU AM INFLORIT CU NIMIC TOATE SUNT REALE.In fond suntem oameni si gresim cu totii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca tipul e din Buzau, ce e asa tipic bucurestean? Sau invers... daca era volvo cu nr de Buc, de ce face provincia de ras? Si da, marlani sunt peste tot, ce noutate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cei cu FHR sunt niste bieti angajati la firma Hoffmann - Roche, care numai cu VOLVO n-au treaba... ei doar le conduc, nu au nicio treaba cu spiritul VOLVO din pacate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai dreptate alex.

Sunt vecin de birou cu ei si pot spune ca sunt niste nesimtiti ca si aia de la vodafone, orange.

Au o tona de fumuri in cap.

Schimba si masinile ca pe ciorapi....

Asta e, noi stim sa ne afirmam doar prin fapte urate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca tipul e din Buzau, ce e asa tipic bucurestean? Sau invers... daca era volvo cu nr de Buc, de ce face provincia de ras? Si da, marlani sunt peste tot, ce noutate.

Fara suparare dar in trafic in Bucuresti cand vedeti nr de provincie voi Bucuresteni nu aveti rabdare cu noi provincia, uni din noi om fii si mai stangaci la condus ,dar nici la voi nu sunt mai brezi,binenteles in bucuresti locul de parcare este mostenit din strabuni si aparat nonstop 24 din 24h,cred ca o sa va puneti si senzori pe locul de parcare cand nu este recunoscuta masina de senzori ,sa se activeze ceva,sare vecinu"va rog frumos,a nu cu frumosu,trage masina ca vine vecinu si te blocheaza".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cei cu FHR sunt niste bieti angajati la firma Hoffmann - Roche, care numai cu VOLVO n-au treaba... ei doar le conduc, nu au nicio treaba cu spiritul VOLVO din pacate :)

FOARTE CORECT...am si eu un exemplar de doamna in cartier cu unul albastru (tot de la firma respectiava, dupa numar, ii recunosc pe toti)pe care-l pastreaza ca pe o masina de gunoi.

Mi-e mila cand il vad in parcare in fata masinii mele, jegos, amarat, cu lacrimi in ochi si muci in nas ridicand cate o pleoapa catre fratele lui ingrijit si curat de peste drum.

Unii habar nu au de aceast spirit si de noi, iubitorii de natura si Volvo...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

... uni din noi om fii si mai stangaci la condus...

Altii la scris, da' nu-i un motiv de generalizare. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma depinde de fiecare om in parte, de caracterul lui. Si la mine pe strada e o doamna cu un V50 cu acelasi numar, dar masina aceea nu am vazut-o niciodata murdara doua zile la rand, neingrijita sau prost parcata.

Deci...haideti sa nu generalizam ca orice padure are uscaciunile ei, dar ramane totusi o padure  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Altii la scris, da' nu-i un motiv de generalizare. ;)

Ce atent esti Domn profesor de limba romana ,sau te-ai suparat ca am facut aluzie la buresteni?sau esti de acord cu faze asemanatoare?de la un provincial te astepti sa fie mai calculat,mai calm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am inteles de unde ai descoperit ca-i din Buzau? Ti-a aratat buletinul? Bucurestiul nu e chiar asa cum vrei tu sa  arati aici. Dementi sint peste tot, numai ca Bucurestiul este foarte mare. Mare = procent de timpiti mare... Oricum urit cum a procedat. Trebuia sa suni la 112 si sa reclami fapta individului  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am inteles de unde ai descoperit ca-i din Buzau? Ti-a aratat buletinul? Bucurestiul nu e chiar asa cum vrei tu sa  arati aici. Dementi sint peste tot, numai ca Bucurestiul este foarte mare. Mare = procent de timpiti mare... Oricum urit cum a procedat. Trebuia sa suni la 112 si sa reclami fapta individului  ;)

Lumea este mica,eram in familie si cumnata mea la cunoscut,si rectific cred ca nu era el propietarul masinii,da ai dreptate peste tot sunt baieti viteji,nu numai in Bucuresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre nea Florica era buzoian bre nu era de-al nostru de la capitala  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre nea Florica era buzoian bre nu era de-al nostru de la capitala  ;D

Da cam asa e, mi-am dat cu tesla in..... cu subiectul asta,provincia nene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa stii ca nesimtirea nu are granite, asa ca putem găsii nesimÈ›iÈ›i si in provincie si la volanul unui Volvo, nu ma mai mira nimic .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul nu cred ca,Cornel(am aflat si cum il cheama)in Buzau ar face asa ceva,dar omul vazut la Capitala este zmeu,revin, daca era un BMW sau Mercedes nu facea asa ceva,dar ce a spus in sinea lui e, are Clio e un fraier.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now