Laura

Am venit si eu la voi

20 posts in this topic

Buna. Ma numesc Laura. Sunt din Bucuresti si totodata viitoare nerabdatoare posesoare de Volvo S40.

Nu mai e mult, la inceputul lui noiembrie dupa ultimele "modificari" ... Tocmai am "obtinut" prima amanare la termenul de livrare si sper sa fie si singura.

De nerabdare, zilele acestea am vrut sa intru din nou pe site-ul Volvo sa mai vizualizez masinuta care va sa vina si am dat peste voi.

Nu am decat cuvinte de lauda pentru ce am gasit aici: o "comunitate" bine inchegata, cu oameni de calitate si cu dragoste de Volvo.  :)  Nu v-am vazut inainte sa iau hotararea de a cumpara un Volvo, dar daca v-as fi vazut sigur ati fi contribuit mult la decizia pe care am luat-o.

Va doresc numai bine si aproape ca va invidiez pentru iesirea pe care ati pus-o la cale. Dar sper ca voi avea si eu ocazia sa va intalnesc la una din intalnirile care vor mai urma.

Distractie placuta sa aveti si sa conduceti cu grija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti multumesc pentru urari. Acelasi sentiment l-am avut si eu cand am descoperit acest club. Este ceva deosebit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Buna,

  Bine ai venit printre noi, se pare ca ai facut o alegere foarte buna cu noua ta masina .

  Iti spun de pe acum ''sa o stapanesti sanatoasa si fara incidente'' .  Sa ne dai mai multe detalii despre viitorul tau S40 (motor, dotari, etc).

    La urmatoarea intrunire te asteptam si pe tine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog, nu-mi dati prea multa apa la moara :) Incerc din rasputeri sa nu ma gandesc prea mult la momentul in care ma voi urca in noua mea masina...stiti voi...pana nu vad, nu cred :)

Ca sa-ti raspund la intrebare , myS40, am ales varianta Momentum - manual, motorina 2.0 D, 136 CP. Dotarile standard la acest model sunt suficiente dupa parearea mea nu foarte avizata. Suplimentar fata de dotarile de baza am mai comandat culoare metalizata silver metallic, scaunele fata incalzite si alarma Volvo. Am cochetat un pic cu farurile xenon, dar avand in vedere ca nu circul aproape deloc noaptea, cel putin in afara orasului si tinand cont si de sfaturile unui prieten, am renuntat la idee.

Am sa atasez niste poze imediat cum o primesc:)

Va multumesc pentru urarile de bun venit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine-ai venit printre noi, Laura !

Acum am sosit de la lansarea noului XC70, si va spun cu mana pe inima ca e demential. Am facut poze si cu noul XC60 (concept), cine vrea sa-l vada este expus la SIAB dar nu te poti urca in el.

Am "poposit" si prin C70, e o masina foaaaarte ...(orice vreti voi ;D)

XC90-ul... la fel de spatios si luxos ca si pana acum.

S80 - Noutatea e ca au pus si motorul de 2.0D pe el, pentru economie. La interior e la fel de mare, exteriorul este insa un pic compactat. Acelasi sentiment de lux, aceleasi materiale de calitate.

Am urcat si in noul C30 R-Design, ceva detalii in plus pe ici-pe colo, un spoiler, un eleron, in rest nu e mare diferenta fata de cel clasic, cel putin nu din punctul meu de vedere.

In rest... decolteuri ;D

Revin cu poze in sectiunea "Noutati" imediat ce o sa le am intr-un format decent ;)

@Laura : Mare atentie la turbina, e cam sensibila la noile S40-uri. Cauta si tu prin forum "cum sa conducem daca avem motor diesel" sau ceva de genul asta, si citeste bine, este foarte important sa respecti niste reguli elementare cel putin in perioada de rodaj !

In rest, sa auzim numai de bine si sa ne salutam cu farul ! Anunta-ma cand iti vine bijuteria sa ti-o "infrumusetezi" cu un sticker ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti doresc sa ai multe satisfactii in noua ta bijuterie de masina, sa te bucuri mult de ea si sa uiti de griji cind urci la volanul ei !

Matrixxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit s-a intamplat. Azi mi-a venit masina, la scara, la propriu vorbind.

Nu pot sa va zic decat ca este o bijuterie. Azi a stat cuminte in parcare, dar maine o scot la plimbare. Abia astept...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo! Sa ne povestesti, si sa faci si ceva poze.

Eu cred ca in prima noapte dormeam in masina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suntem nerăbdători să auzim primele impresii ÅŸi dacă nu mă înÅŸel chiar primele impresii feminine pe forumul nostru despre S40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce pot sa va zic? E de vis.

De la materialul din care e facuta coperta de la manualul masinii  :) , la usurinta cu care aluneca centura de siguranta, pana la faptul ca nu stiu cand am ajuns la 100 km/h pe Kiseleff  ;D .

Schimbatorul de viteze mi se pare putin rigid, dar cred ca din cauza ca e masina noua.

E foarte prietenoasa si ma simt minunat in ea.

I-am pus deja lichid de parbriz, singura  ;D si i-am facut si plinul, Alpine Diesel, ca e primul si merita.

Atasez si doua poze.

post-541-1287784549483_thumb.jpg

post-541-12877845499813_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

100/h pe Kiseleff, a ? D-aia mi s-a umplut mie masina de frunze ;D Manca-te-ar radaru' de shturlubatica ce esti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu n-am vrut  :) , masina a vrut, nici nu stiu cum s-a intamplat ::)

Cat despre radar, ptii drace, sper sa nu fi fost prin zona :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit Laura...bine ai venit s40.......e bine sa auzi ca femeile au gust si la masini..........ca in rest oricum sunt lideri....... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit sa stapanesti masina sanatoasa fara evenimente rutiere si multi multi kilometri ;D ;D.este f.frumoasa masina,imi place.Drumuri bune

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am rezistat sa nu va dau de stire: astazi Stelutza mea a implinit primii 10.000 km.  :occasion15:

Nu mi-a facut nici o problema si sunt tare mandra de ea.

Maine mergem la prima revizie si sper sa fie toate ok.

Numai bine! :wave:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multi inainteeeeeeeeeeeeee !!!!!  :occasion1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari Laura,

A mea a facut 9000 acum 5 zile. Ma duc si eu la revizie la 10000 pe motiv ca fiind noua si intentionez sa o tin pe termen mediu.

Dupa aceea la 20000. Apropo gri ii sta bine masinii dar eu am optat ptr. culoarea neagra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru urari!

@adrian.mares  Felicitari si tie,mai ai si tu un pic pana la vizita la "doctor" :)

Adevarat, frumos e si cu negru, dar argintiul tine mai bine la praf si la zgarieturi  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Laura,sper sa fii ,la fel de multumita cand o sa adaugi un 0 la nr. de km acutali.

E dragutza tare masina,imi place mult.  ::)

O singura curiozitate am,daca nu's prea indraznet... Ce job ai ?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now