DECUPLATI BATERIA CAND LUCRATI LA INSTALATIA ELECTRICA!!!!!

Guest budulan
By Guest budulan in VOLVO S60/S60R (2001-2009),
Fratilor, orice modificare/verificare..... electrica faceti decuplati bateria!!!! Altfel bagati mana in buzunar sa platiti la service resetarea erorilor.... Pe principiul prostul nu e prost destul daca nu e si fudul...am patit-o cu buna stiinta..... Am scos bordul ca sa schimb cateva becuri arse..... m-am uitat ce becuri imi trebuie si l-am pus la loc.....Toate bune si frumoase doar ca imi arata rezervorul plin!!!! Il desfac din nou, ma uit ce si cum si vad ca are niste arculete de contact care trebuie sa intre in niste cleme.... Le pun la loc cu o penseta....montez si surpriza...SRS-AIRBAG requaire urgent service!!!! Sa-l duca naibii....pana la 12 noaptea am stat sa resetez mesajul si degeaba....Am terminat bateria in schimb. Stiam ca asa se poate intampla dar am zis ca daca am ultima varianta de soft din 2007 au scapat de bug-urile astea.... Masina tot timpul isi face teste si daca in momentul ala nu e ceva conectat apare eroarea....Care ramane.... 3 erori pot aparea: la SRS-Airbag la ABS si la Climate-Control... de care nu scapi numai la service...   Procedura e asa cand schimbati ceva.... Puneti contactul pe pozitia II si apoi decuplati borna de masa de la masina...... Cand reveniti puneti doar borna la loc si masina nu uita nimic timp de 12 ore..... A si inca ceva, pe bord scrie MADE IN TAIWAN..... sa-l ia dra...u de bord de 2 lei....
  • 29 replies