Sign in to follow this  
Followers 0
lawrika

Siguranta bricheta?

7 posts in this topic

Salut! Cum spune si subiectul nu gasesc unde se afla siguranta brichetei. Pls un mic indiciu  ;D pt un pas mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Cum spune si subiectul nu gasesc unde se afla siguranta brichetei. Pls un mic indiciu  ;D pt un pas mare

Solutia : Te lasi de fumat !  ;D ;D :D :D :D

Glumesc,

Am impresia ca e siguranta nr 45 din panoul de sub torpedo. Vezi in manual pe la sfarsit, pagina 100 si ceva ai fiecare numar de la ce e.

Nu am manualul la indemana  >:(.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am lasat de mult timp  ;D , doar ca aveam nevoie de extra 12V si din neatentie am facut scrum siguranta  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E in panoul de sub torpedou

Si mie mi se tot ardea, am pus mai mare putin si nu mai am pb

Mai mult cind puneam gps am avut impresia ca se intimpla

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut si eu aceeași problemă, pot confirma siguranta 45, era de 15 am pus de 20 si e perfect! :rolleyes:

Mulțumesc celor care s-au implicat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, CrissIS said:

Am avut si eu aceeași problemă, pot confirma siguranta 45, era de 15 am pus de 20 si e perfect! :rolleyes:

Mulțumesc celor care s-au implicat. 

E safe 20A? Am Dashcam mirror, am pus-o peste oglinda si alimentata provizoriu la bricheta, mi s-a ars sigurantza de vreo 2 ori, a treia oara tot 15A am pus si vad ca e OK acum!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 02.02.2018 at 8:11 PM, emy said:

E safe 20A? Am Dashcam mirror, am pus-o peste oglinda si alimentata provizoriu la bricheta, mi s-a ars sigurantza de vreo 2 ori, a treia oara tot 15A am pus si vad ca e OK acum!

Vad va merge foarte bine, momentan am un spliter de bricheta cu 2 iesiri bricheta si 2 usb, si nu am probleme.. folosind in acelasi timp: detectorul radar si incarcare 2 telefoane. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0