Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Adriann

Bunicuta si nepotul ei

9 posts in this topic

Mda, sa vedem daca o sa ajunga si nepotul la anii bunicutei...si sa mai si mearga bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

440-ul nu este o masina mica deloc. Este cu mult mai lunga decat loganul si totusi... asa cum se vede si in poza e minuscula in comparatie cu XC90-ul :D

Iubirea mea are de cateva ore, placute noi fata+spate, telescoape noi fata+spate, ulei+filtru nou, cablu de acceleratie nou, cablu de ambreiaj nou, cablu de frana de mana nou. Si toata aventura a costat 700 de lei cu tot cu montat. Nu sunt piese originale Volvo, dar nici chinezarii. Se vede clar diferenta!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

440-ul nu este o masina mica deloc.[...] e minuscula in comparatie cu XC90-ul

Pusa langa XC90, si CRV-ul lu' socru-miu pare de jucarie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma uit la s40-ul meu si la 440-ul fiului...sint mindru de ambele masini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusa langa XC90, si CRV-ul lu' socru-miu pare de jucarie.

XC90, daca mai adaugi 1 cm grosime la tabla, poate fi folosit ca TAB la nevoie  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Cam greu sa compari Olandezele cu Belgienele/Suedezele. Sunt stiluri diferite in ceea ce ofera... plusuri si minusuri.

Eu sunt adeptul scolii olandeze (cum se putea altfel?  ;D )... au scos modele mai umane, accesibile omului de rand... ca intretinere/taxe/performante. E un fel de seria 3 de la BMW... bucurie pentru omul din multime.

440-ul tau si... al meu, nu aduc mai deloc cu XC-ul (greu iti dai sema ca e acelasi producator). Si cine nu cunoaste... ar spune ca e diferenta de la cer la pamant intre ele... Insa cine le-a condus recunoaste stilul unui Volvo "gold"-clasic... naughty volvo (ca tot e la moda)... a unui deschizator de drumuri si a unui... stramos, daca poate fi numit asa.

Ai in posesie prima serie de Volvo cu tractiune pe fata... Asta si restul de experimente care s-au dus pe carca seriei 400 si 800 (plus ca s-au vandut mai bine decat orice urmas mai la moda), ar trebui sa te faca mandru... in orice parcare, Volvo sau nu.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evident ca nu se pot compara domnule, a mea e cu mult peste.  ;D  :beer:

Hai sa nu discutam de BMW-uri ca deja mi s-a luat de ele in trafic...  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0