Adriann

Cum sa nu te faci cunoscut

15 posts in this topic

Vad in oras, in fata iubitei mele, un Volvo S40 galben, ceva mai vechi, cu numere de UK. Ii dau un blitz scurt si incerc sa-l depasesc.

Nu reusesc pana la marginea orasului. Ajung in padure. Intr-o intersectie, face stanga. Fortez dar, nu apuc sa intru ca din dreapta a vine tare o dacie. Am renuntat la manevra trecand pe contrasens si punand frana. Din fata venea un Golf.

Apuc o linie dreapta si apas pedala sanatos pedata de acceleratie, in treapta 3-a. Depasesc Dacia si Volvo-ul. Incetinesc in fata Volvo-ului si apas pe butonul avarie. Nici o reactie. Apas inca o data. Nimic!!! Cand ma uit mai bine in oglinda. O cucoana cocheta, cu unghiile lungi, vorbea la telefon.

In parcare, pasagerul din stanga, ud leoarca dupa emotia cu Dacia imi spune razand: "Adi, cred ca sigur nu o s-o vedem pe doamna pe forumul Volvo". Imi auzeam GMV-ul in turatie iar catalizatorul trosnind, parca de suparare.

Sunt si oameni care si-au luat Volvo din intamplare. Oameni care se urca in masina pentru ca trebuie sa ajunga undeva, nu pentru ca e o placere sa conduca masina respectiva.

Daca stiam ca o sa intample asa nu mai ieseam sa ma plimb cu masina, ramaneam acasa, pe Yahoo Messenger, incercand cu Roberto sa dau de cap la TecDoc.

:tard:

Si tu ?....Brutus mic ? Citeste regulamentul  ;)

Prima greseala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate. Nu crede ca toti care au Volvo... sunt altfel. Si sa nu crezi ca astfel de oameni nu vor intra pe acest forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Cu Tecdoc-ul nu te agita prea tare.  :P

Eu am apucat sa scot vreo 6GB din cei 10-11GB pe care ii are dar intre timp am verificat mai multe repere la @Jhon81... iar concluzia a fost ca nu se merita sa mai scot partea ramasa. M-as mira sa gasesti compatibillitati pe partea de suspensii.  ;D

Asta ca off-topic... iar ca on-topic; sunt destui cu Volvo, in genul la soferul turc de TIR, care te vede ca te chinui sa depasesti si el o calca si mai tare (venind din sens opus), aratandu-ti si "zambetul fermecator", eventual. :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx: Ce ai vazut tu repede. :kiss2:

Nu am pus ghilimelele de rigoare. Puteai sa-ti dai seama singur ca era un fel de "wanna be cocalar"! 

@Adi2727: Prea tarziu. Deja mi-am imbogatit vocabularul de cartier, mi-am intins nervii la maxim, iar calculatorul meu era sa simta mania mea.

I-am dat de cap oricum. Am instalat VirtualBox + Windows XP pe o masina virtuala si merge ireprosabil.

Cat despre posesorii de Volvo care nu simt masina...  :thefinger:

Te-ai uitat la Avatar? Exact aceasi comunicare o am cu masina. Imi bag codita in codita ei si ne citim unul la altul gandurile.

Daca avea sani si glas, nu-mi mai luam nevasta.

In alta ordine de idei. Am gasit un mecanic indragostit rau de tot de masina sa, Volvo 7*0. Nu il cunosc dar poate il conving sa intre pe forum. Cica e tare tipul. Ma duc in vizita azi la el. Asa... sa repar dezamagirea de ieri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ii dau un blitz scurt si incerc sa-l depasesc.

... Fortez dar, nu apuc sa intru ... ...

... Depasesc Dacia si Volvo-ul. Incetinesc in fata Volvo-ului ...

Trecand peste alte aspecte, nu mi-o lua in nume de rau, dar ce-ai facut tu mi se pare exact genul de ANTI-reclama care nu trebuie facuta unui forum.

Si tu ?....Brutus mic ? Citeste regulamentul  ;)

Prima greseala

Ultimele cercetari arata totusi ca "blitz" se scrie chiar b l i t z. 

http://dexonline.ro/definitie/blitz

:o  Mi se pare insa "strange"... totusi omul are peste 400 de mesaje si tu vanezi un tz care, culmea, mai e si scris corect!!! =)))))  Hai da-o incolo de treaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da-i o lada de redbull si te iarta o luna  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adrian nu toÈ›i posesorii de Volvo sunt la fel, ar fii chiar culmea să ne facem toÈ›i semne prin trafic, s-ar claxona non stop in BucureÈ™ti .

@NFS ziceai de mine ca sunt "al dreacu" ;D ete ca e unu mai "al dreacu"  decât mine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan: In Pitesti nu vezi Volvo in orice intersectie. Stii .. chiar intoarce lumea capul dupa a mea. Am vazut azi un XC60, FULL nene FULL. Am lesinat langa el.

Eu cu nenea de are dric Volvo, de la pompe funebre, ma salut. Un blitz scurt. Stim amandoi ce masini avem. :D

@NFS: Anti reclama? De ce? Ca am depasit un alt Volvo, sa-mi vada dosul masinii?

@Danyx: Bea si Adrian un redbull?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NFS: Anti reclama? De ce? Ca am depasit un alt Volvo, sa-mi vada dosul masinii?

Cum ai povestit-o tu in postul initial, mi se pare o metoda cam agresiva de-a face publicitate.  Consider ca e anti-reclama, pt ca mai mult de-un "Io-te-l si p-asta!" nu cred c-o sa obtii vreodata daca-i pui unuia frana in fata dupa ce te-ai chinuit in vreo 3 randuri sa-l depasesti, i-ai dat flashuri si-ai trecut in forja pe langa el. Mai grav e ca prin intermediul stickerului, arunci aceasta lumina nefavorabila si asupra celorlalti forumisti si chiar a forumului in sine, care ar putea ajunge sa fie vazut cam ca un fel de 4tuning.ro ;)

Parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar daca nu ma insel, posesoarea S40 galben ,cu numere de UK, pe la vreo 40 ani, este soferita de tir! :D

Pe la noi e singurul S40 galben! Si ea si sotrul sunt soferi de tir in UK! Ai grija cu ea la liniute!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt de aceiasi parere cu NFS, nu trebuie sa ne facem simtita prezenta in trafic .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea : ii dai un flash.Daca raspunde bine daca nu paa ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adriann:vrei sa caut ceva in Tecdoc?...cat despre aventura ta pe sosele  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat cu TecDoc blueazimut. Multumesc.

Aventura. Ha! Am volan pe dreapta, o depasire pot sa fac si eu fara frica si aia se numeste aventura?  ::)

@NFS: Ai inteles gresit. Aveam viteza deoarece era mare distanta intre Dacie si Volvo-ul galben si strada nu suficient de lunga. Daca nu puneam frana nici nu isi dadea seama ca a depasit-o un Volvo. Nu a fost vreo intrecere.

4tuning e un autocolant care se cumpara de la magazin si eventual se lipeste pe orice voucher de Dacie. Pentru volvo-club.ro iti trebuie mai intai un Volvo.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now