rich1974

Ce muzică?

1,297 posts in this topic

ce muzica se aude din masinile voastre? am observat ca din daciile berline sau logan se aude maneaua traditionala. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D))))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine e doar chill-out, ambientala si bineinteles, muzica compusa de mine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malos...din masina ta ce muzica se aude ? Ca prea razi cu foc  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exclus orientala si orientat in directie opusa fata de manele, in orice forma sa fie buna si sa aibe continut...ridicat de adrenalina :).Bineinteles si radio... Europa FM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se aude maneaua traditionala ca n-am volvo deocamdata  :D)) , dar imi place cand ma gandesc la unii care merg cu manele la maxim...vazusem un mercedes frumos rau de tot si canta salam fara nr  :D))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine se aude cateodata radio trinitas. dar trebuie sa-mi insonorizez masina ca e cam zgomotoasa si nu aud cand dau popii cu cadelnita!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zilele astea au cam fost Guns N'Roses, ceva Vangelis, dar nu prea mult ca ma cam apuca jalea/somnul, mai e Vama Veche, Nelly Furtado, iar azi dimineata Robbie Williams. Am cateva piese preferate de-ale lui pe care uneori le ascult obsesiv. Iar "Let me entertain you" nu da niciodata gres, ma baga in priza instantaneu.

Bineinteles si radio, Magic fm si mai nou Smart fm.

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

guns merge bine de tot in masina! mai ales paradise city. ma gandesc la cocaina! ;D. rr actualitati nu asculta nimeni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine prin oras noaptea se asculta house. Dimineata in drum spre serviciu se da trezirea cu un CD cu ZZ-TOP facut de subsemnatul, dar la traficul care incepe sa fie in Bucuresti cred ca trec pe Motorhead ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu ceva fain pt. voi: Rob Dougan, albumul "Furious Angels". Care este de fapt compus din 2 albume, unul dintre ele doar instrumental.

Muzica lui apare in scenele de batalie din Matrix, si in SUPER CLIPUL asta de prezentare Volvo de mai jos:

http://www.youtube.com/watch?v=_xwhEzS9OC0

Alte exemple, tot youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=zkXs2efW1i8

http://www.youtube.com/watch?v=Og6P24p_maA

In rest, cautati-l pe torrenti sau in iStore, ca - eu zic - ca merita sa il ai in masina la calitate inalta si fara efectele de mai sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun subiect v-ati gasit sa discutati.

Ii multumesc in mod special  lui muadib pentru recomandare.

Am descarcat Rob Dougan , mi-am facut CD si de 2 zile il am in masina.

EXCELENT!!!

Astept cu nerabdare si alte idei.

Sunt foarte trist ca eu nu am ceva deosebit de recomandat.

Poate Eva Cassidy pentru iubitorii de jazz si nu numai.(tot pe torrente)

In rest la mine in masina merge muzica veche: anii 70-80

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mark Foggo's Skasters - He Drives A Volvo  ;D

Ceva vreme se auzea Rock, la mine in mashinutza (LP, Limp Bizkit, shi un pic de Nirvana) acu ceva mai sentimental o fi varsta??? ::) a da shi merge shi ceva muzica House...

Un pic de KissFm, un Radio21... (asta la radio)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine in functie de dispozitie cam de toate: rock, dar mai vechi in general (mult Guns n' Roses), ceva pop, rock'n'roll, hip-hop, rap, r'n'b, ceva populara, clasica, house dar mai ambiental si dinamic... Dar fara manele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi-se pare mie, sau chiar Volvo nu merge fara Guns n Roses?!?  ;D ;D ;D

rock

hard rock

chill

jazz

blues

country

NO radio ... mi sa numi faca nimeni gratis reclama in masina mea  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

exclus romanaesca(nu vreau sa par cinic, dar e atata muzica buna in lumea asta, incat tre sa fiu idiot sa imi stric urechea cu noutatile romanesti).dar respect ptr cei consacrati gen tudor gheorghe, ca asa mi-a venit unu acuma:P

asa a volvo meu se respecta.

apropos ii pun ceva muzica in el....adica aparatura:).

va arat cand e gata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

radoo - asteptam poze cu aparatura. Si eu mi-am pus - ca nu am rezistat:DVD, LCD-TV,etc ;) In curind, subwoofer...

Eu ascult doar muzica ambientala facuta-compusa de mine...si uneori compilatii gen Year-mix pe dvd.Nu romaneasca,nu manele,nu populara  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

va rog sa puneti link-uri pe de pe youtube cu muzica preferata!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca stie cineva ptr modelul de cd player cu caseta, anul 2001 S40, daca are iesiri, pentru a putea lega statia pe care vreau sa o montez.

si daca nu am clemele speciale, cu ce as putea sa-l sot?

andrele mici am auzit ca ar merge....

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Merge si cu unghiile nevestei ;D Apesi inauntru capacele acelea mici de plastic, care vor face un "clic" si vor iesi in afara. Apoi tragi de ele si e OUT.

    Nu stiu daca are mufa de Line-out, dar sigur se poate face vreo adaptare ceva... Daca nu, bucshezi una de Dacie ;D

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

atunci tre sa imi caut nevasta ;D

incerc sa vad daca iese asa usor din capacele e bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde de starea in care sunt si de trafic  ,mai de toate  ,chiar si unele manele  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici un pasionat de country ??? Pentru masina este o muzica excelenta...v-as mai recomanda Credance Clearwater Revival...stiu ca este vechitura dar rezista de 35 de ani...si erau in top alaturi de Queen, Deep purple, Led Zeppelin...  dar la mine e si virsta.. :clock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now