driv3r

Transalpina

60 posts in this topic

eu am sa fac traseul asta 67c+o combinatie prin munti, dar cu ATV-ul, cort...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! A fost cineva pe TA cu al lui Volvo?

Am de ales pt weekend`ul viitor cand vreau sa fac o plimbare de o zi... intre Transfagarasan (unde am fost de cateva ori) si aceasta TRANSALPINA 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

facut sambata 25/09/2010 bucuresti - novaci - sebes - bucuresti in total 700 km 12 ore de drum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca daca ma duc s40-ul imposibil sa nu las bara sau scutul pe acolo, din cate am vazut din filmuletul de la tine ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam asa ceva. portiune de off road e filmata pe un drum care nu exista pe harta. de la DN pe sensu spre sebes undeva in dreapta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Practic, cat timp ti-a luat sa faci TA?, din momentul in care ai intrat si pana ai iesit de pe ea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am cronometrat. plus ca m-am oprit des, facut poze etc. cred ca vre-o 4 ore, tinand cont de faptul ca am plecat de la Bucuresti la 12 si la sebes am ajuns la 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai reusit sa faci poze pe ceata care era? Nu ne pui si noua cateva, poze :P

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

tin sa te anunt ca minte articolul cu nerusinare. transalpina este asfaltata poate in proportie de 50 - 60% da nu cum au anuntat ei ca ar mai fi 3 km

poze: http://www.facebook.com/album.php?aid=13617&id=100001481987010

filumetul l-am postat mai sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am avut timp sa mai fiu si ironic cand am postat... Ziarul ala e de pe vremea lui Ceasca, cand raporta 8000 de kile de porumb la hectar, acum raporteaza asfaltarea terminata, ca sa se poata face "deszapezirea" la iarna.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ia sa vedeti voi ce TRASEU am pregatit io pentru la vara... (C-D = COL DE TURINI, H-I = grossglockner high alpine road, etc....)

clues : col de turini, stelvio pass, grossglockner high alpine road, 5000 km, 2-3 saptamini

ia luati si niste poze:

[attachthumb=#]

ar mai fi incluse in traseu : monte carlo, lacul leman, chamonix, zermatt, venetia, pila (ca nu vrea sa ia denumirea corecta !), zagreb si alte bunatati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Superb :love5: :yahoo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate cineva vrea sa mearga... io oricum ma duc si as fi bucuros de companie !

(drumul l-am mai facut de 2 ori pina acum in configuratii diferite, deci il stiu bine...si am sa-l mai fac pina ma voi plictisi de alpi  ;D ;D, adica niciodata !)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La cum arata drumul acolo cred ca este perfect pentru suspensia mea.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

anul trecut am trecut p-acolo si drumurile sint perfecte. si pline de politie cu subaru... da' stiu io ceva ce nu pot spune.... insa ideea e ca "se rezolva".

s-ar putea sa nu ma duc cu rs-ul ca el, saracu' e programat la nurburgring, insa niciodata nu se stie , poate ma duc cu amindoua sa nu se supere niciuna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuli daca ma iei cu tine ....promit sa spal parbrizul la fiecare alimentare  ;D......si banuiesc ca as avea de munca  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

si unde si cu cine dormi ? ca tu faci copii multi si io nu mai am nevoie....

nu, sefu', daca vii, vii cu masina ta si cu puradeii, sa ai ocupatie, ca nu se stie ce faci tu cind femeile dorm... ;D ;D :D :D

daca le sperii ? ce , vrei sa dorm cu fii-mea ?  :D :D (stiu io , asta vrei !  ;D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ia sa vedeti voi ce TRASEU am pregatit io pentru la vara... (C-D = COL DE TURINI, H-I = grossglockner high alpine road, etc....)

clues : col de turini, stelvio pass, grossglockner high alpine road, 5000 km, 2-3 saptamini

ia luati si niste poze:

[attachthumb=#]

ar mai fi incluse in traseu : monte carlo, lacul leman, chamonix, zermatt, venetia, pila (ca nu vrea sa ia denumirea corecta !), zagreb si alte bunatati....

Eu propun sa se faca un topic unde sa fie prezentate mai multe zone frumoase!

Share this post


Link to post
Share on other sites

si unde si cu cine dormi ? ca tu faci copii multi si io nu mai am nevoie....

nu, sefu', daca vii, vii cu masina ta si cu puradeii, sa ai ocupatie, ca nu se stie ce faci tu cind femeile dorm... ;D ;D :D :D

daca le sperii ? ce , vrei sa dorm cu fii-mea ?  :D :D (stiu io , asta vrei !  ;D)

Dorm in masina bre ..... ca sa nu mai pui alarma ....si unde mai pui ca daca e cum zici matale ....o sa iti mai trebuiasca soferi la intoarcere  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca 3 poze, una cu stelvio pass italy

si inca 2 din norvegia , unde sper sa ajung viata asta (ca turist, ca la munca am fost)

[attachimg=#]

Share this post


Link to post
Share on other sites

cineva te asteapta intotdeauna sus, sa beti o bere, doua, trei, patru.....

[attachimg=#]

Share this post


Link to post
Share on other sites

care ai fost pe transalpina de curind?

pot sa ma duc cu al meu S80 duminica viitoare pe acolo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

care ai fost pe transalpina de curind?

pot sa ma duc cu al meu S80 duminica viitoare pe acolo?

Se duce taica-miu maine. O sa-l intreb ce si cum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now