badgogo

Machete auto

49 posts in this topic

Hello!

Banuiesc ca fiecare dintre noi este sau a fost pasionat la un moment dat sa colectioneze cate ceva.

Pe mine m-a apucat febra colectionarii din nou. Ce colectionez? Machete auto de preferat scara cat mai mica si marci gen matchbox, majorette, hot weels, welly (mai rar).

Trebuie sa recunosc ca un mare aport la cresterea colectiei il are fiul meu  ;D.

Daca are cineva masinute (machete) de care vrea sa scape (doneze) sau la le vanda va rog anuntati.

Sunt curios si daca mai sunt copii ca mine  ;D.

Cele bune.

post-3209-12877884694207_thumb.jpg

post-3209-12877884696854_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa colectie, dar sa stii ca ai noroc de un baietel tare cuminte. Al meu daca ar avea atatea, sigur unele nu ar mai avea roti, usi si alte alea.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar ii place sa aiba grija de ele!! ;D Dar nu stiu pana cand ???.

@popicu sa-ti creasca fecioru (Matei) mare si sanatos, ca de cuminte e cuminte. Numai bune la toti membri familiei!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Colectie am si eu, dar tot cu ajutorul baiatului.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pe-aici te-ai uitat?  ;)

De multe ori!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cei pasionati, si nu numai, exista posibilitatea de a achizitiona machete Volvo (auto si utilaje) de la site-ul "raftulcujucarii".

http://www.raftulcujucarii.ro/search_product.php?prodsearch=volvo

Cei de pe forumul Volvo beneficiaza de o reducere de 4% din pret, la orice produs cumparat (Volvo sau ne Volvo), mai putin cele care sunt in "Oferta speciala" daca mentioneaza, la rubrica de observatii a formularului de comanda ca sunt membri Club Volvo si mentioneaza si nick-ul de pe forum.

Chiar sunt ca lumea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna treaba.

Iar se inmulteste colectia lui "ala micu" :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jucarii

Danut se mai joaca si acum cu aceasta :rolleyes:masina

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma primiti si pe mine in "joaca " voastra?

Cauciucurile astea cu care e echipata masina sunt de covor sau doar ptr parchet?Sunt acelea care fac pana la scame? :)

Danut se mai joaca si acum cu aceasta :rolleyes:masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

+gresie. am avut si pana de la un ac scapat de soacra-mea. tu cu ce circuli prin casa?

topicul a fost deschis de Luk la cererea mea pentru ca eu nu ma prea pricep. acum intreb: oare nimeni din volvo club nu are vreun hobby? trebuie oare sa stam seriosi si sa uitam copilul din noi. nu cumva treaba asta se leaga de spiritul volvo?am cautat pe net si am gasit la www.virtualtoyshop.com. cam toate tipurile de volvo. sunt superbe. sper sa va uitati. sigur o sa va placa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

topicul a fost deschis de Luk la cererea mea pentru ca eu nu ma prea pricep. acum intreb: oare nimeni din volvo club nu are vreun hobby? trebuie oare sa stam seriosi si sa uitam copilul din noi. nu cumva treaba asta se leaga de spiritul volvo?am cautat pe net si am gasit la www.virtualtoyshop.com. cam toate tipurile de volvo. sunt superbe. sper sa va uitati. sigur o sa va placa.

Si eu am tot cautat sa-mi iau un XC70,de dimensiuni ceva mai mari,dar din pacate nu am gasit,decat modelul nou :cry: :cry:

Edited by claudiu2525

Share this post


Link to post
Share on other sites

al meu e din cora. e micut dar da bine in poze. sper sa gasesc un 460. cit pote sa coste cu transport cu tot

Share this post


Link to post
Share on other sites

salve si eu am hobby-uri,

post-1744-0-34007900-1308251434_thumb.jp

este radiocomandata,pe baterie (li-po),ultraprofesionala,

cine doreste sa cumpere (am mai multe modele) poate sa ma contacteze in pm

post-1744-0-84055100-1308251522_thumb.jp

post-1744-0-10371700-1308251559_thumb.jp

post-1744-0-14927300-1308251699_thumb.jp

si ar mai fii o gramada de hobby-uri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cei care vor sa-si faca singuri o jucarie Volvo, :smile: doar cu o imprimanta, o foarfeca si niste lipici :

post-329-0-96101800-1317983485_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au si la Primus machete Volvo diferite modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate ca da. dar nu din cele mai vechi (ca sa zic asa) cum ar fi 460-ul meu. trebuie sa vedem cum si de unde putem sa achizitionam. altfel nu se poate.

Edited by danut

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-1744-0-34007900-1308251434_thumb.jp

este radiocomandata,pe baterie (li-po),ultraprofesionala,

cine doreste sa cumpere (am mai multe modele) poate sa ma contacteze in pm

o nebunie dasta am si eu..un buggy 10:1 poate ne jucam o data...

sunt aici ceva machete http://www.autoartmodels.com/product.web.ViewProducts.do?field0=pd.brandId&key0=50&orderBy=ps.rank,pd.productCode,pb.brandNameEn&sortDirectionStr=1,1&st=make.title

si aici http://www.carmodel.net/start.php?Vk9MVk88Oz5NUkMtLWFsbC0wLTMwLTEtMDw6Pjw7Pjw6Pjw6Pjw6Pi0xLTw6PjA=

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiti cat costa o macheta volvo la primus? M-ar interesa un s80 1/24 sau 1/18.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa va prezint masinutele primite cadou azi de la soacra-mea ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat 500 ´68. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu i-ai vopsit trapa cu carioca? Vad ca o ia rugina pe la aripi, asa ca trebuie sa-i dai o vopsea pe baza de oja ;D ;D ;D

Ce de masinute aveam cand eram mic ! Una de la Matchbox avea partea din fata ( spoiler si faruri ) pe un arc, daca o buseai botul se dadea peste cap si aparea partea busita ! Adica avea o parte buna si una busita ! Sau mai erau cele care isi schimbau culoarea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vad ca se da cu viteza cu fiatul 500. unde ai strimbat bara fata? sa nu spui ca in parcare :thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vad ca se da cu viteza cu fiatul 500. unde ai strimbat bara fata? sa nu spui ca in parcare :thumright:

A agatat-o cand dadea cu spatele ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astea-a ale mele :headbang: Cu cel rosu se joaca baiatul, inca nu are voie cu cel de curse (BTTC-ul), sa mai creasca un pic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now