Sign in to follow this  
Followers 0
claudiupopescu80

Volvo S90 Acum e oficial

4 posts in this topic

Momentan cred ca trebuie avuta in vederea cresterea vanzarilor cu actualele modele, mai ales ale noului S60. Despe un posibil concurent pentru Clasa S& co. se poate vorbi si peste cativa ani, cand situatia economica ar putea fi mult mai buna. Pentru ca nu trebuie privit momentul asta ca unul oportun ca sa ai concurent in clasa de lux (ex: Lexus se bate bate cu BMW si Mercedes de 20 de ani, nu de 50 si face fata). Un marketing bine pus la punct si o imagine foarte buna (de-asta zic ca nu e momentul acum), ar putea duce la un astfel de Volvo peste cativa ani. Deci pana cand nu vin banii de pe urma actualelor modele si Volvo nu isi recapata renumele de alta data, parerea mea ca nu are rost o astfel de masina, care se va vinde eventual slab si in cativa ani sa fie retrasa de pe piata (precum S60R) sau sa nu aiba un inlocuitor (asa cum se zvoneste despre XC90). Daca ajungi in situatia asta degeaba ai mai proiectat-o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Un nou S90? Sper ca stiu bine in ce se baga.

Vechiul S90 e o pasare rara, greu de egalat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apar tot felul de stiri din astea dar nu a fost dat nici un nume, nici nu e clar cine vine CEO la Volvo, prima data au spus ca vine Li Shufu (de la Geely) dupa care  Stefan Jacoby care a plecat de la VW USA si a venit la Volvo, el este cel care o sa faca ceva cu Volvo si o sa vina la cârma Volvo din 16  august.

Asa ca abia la anu o sa vedem ceva nou de la Volvo Cars .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0