Sanyboy

Biciclete...supertare

227 posts in this topic

foaste faina ideea postului: bicicletele

arata bine bicicleta lui nelu. si mie imi plac bicicletele dar eu m-am profilat pe una de viteza . o semicursiera Peugeut din franta cu 12 viteze si cauciucuri foarte sibtiri. cauciucurile practic sunt camere mai speciale...mai groase asa incat nu are numa camera fara un alt cauciuc peste.

cand vin in tara o sa ii fac poza si o sa v-o arat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu doar in plan am bicicleta, inca.

De cand am volvita am inceput sa fac burta, trebe un pic de miscare.

Aia cu monster bike nu ar fi greu de realizat  :D, chiar ca ai transpira pedaland la ea  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-un final mi-am luat si eu bicicleta mult dorita.

Urmeaza niste accesorii printre care se numara si un suport pentru transport.

post-3209-1287788867866_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-un final mi-am luat si eu bicicleta mult dorita.

Urmeaza niste accesorii printre care se numara si un suport pentru transport.

Bre, mi-ai furat bicicleta din vis  :wow:

Foarte, foarte tare. Stiu modelul si este pur si simplu BESTIALA.  :headbang: :headbang:

Psssst, cat te-a ajuns?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alex,@victor,  a lot :(, dar merita! A fost un pic mai mult decat o distributie la masina (pe original si in reprezentanta), asta dupa mai multe negocieri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intrebat,pentru ca mi-as lua si eu(banuiam eu c-ai dat un sac de bani pe ea).

Dar nu-mi permit sume d-astea. Buget de student. Adica ,deloc.

Cred ca in final o sa-mi una SH din strainatate si pe parcurs o sa-i aduc imbunatatiri(ma gandesc,chiar sa-i pun s-un stiker cu volvo-club  ;) ).

Daca aveti vreo idee(referitor la achizitie din strainatate), just let me know.

@badgogo,e foarte misto. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am vrut o bicicleta second, dar nu am avut o sursa sigura, asa ca m-am chinuit sa pun banuti la ciorap sa o cumpar pe asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ...sincer habar nu am cat este o distributie la reprezentanta , ...si nici nu inteleg de ce este secret pretul unei biciclete .

In al 2-lea rand .....daca a costat asa de mult .... incat iti este frica sa spui ..... ce mama necuratului face in + ? ca la masini inteleg e vorba de motoare, dotari,confort, marca premium ...etc.

Dar ....la bicicleta aia .....nu te doare sezutul primele zile ?.....nu tot dai la pedale ?....in sfarsit nu ma pricep de aceea as dori sa imi explici si mie daca ai placerea pt ce o suma asa de mare ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze, am atasat si toacla.

@Danyx, sezutul te doare mai putin, la pedale dai mai lejer fiindca este mai usoara, angrenajele se strica mai greu, structura este mai sigura si mai elastica la downhill ... este un Volvo in trioul german dar se poate si mai bine.

post-1234-12877888682783_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eheeeeiiiii, unde e "tohanul"...unde e..."ucraina"?    dar "pegasul". Si acum am vazut o bicicleta "ucraina"...beton.Dupa 20 de ani, avea aproape toate componentele originale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu care credeam ca daca dai mai multi bani pe o bicileta ,NU TE PLOUA.

::) ::)::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu care credeam ca daca dai mai multi bani pe o bicileta ,NU TE PLOUA.

::) ::)::)

Te ploua mai cu stil  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E misto bicicleta.

Si eu vreau  ;D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca in final o sa-mi una SH din strainatate si pe parcurs o sa-i aduc imbunatatiri 

Nu merita, asa am facut si eu si m-a costat mai mult decat una noua la fel de dotata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Maurice,m-am gandit si la asta.

Diferenta e ca, la una noua trebe` sa-i ai pe toti (sacu` de bani) ,pe cand la SH..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am dat 640 de euro pe a mea in Austria anul trecut. Frane fata-spate pe disc hidraulice, furca cu 100 mm cursa, shimano toate rotitele. Cu un cadru second, furca, frane, pedale, sa si ce mai trebuie separat ajungi la mult mai mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Facem schimb?  :D O dau cu plinul facut.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ...sincer habar nu am cat este o distributie la reprezentanta , ...si nici nu inteleg de ce este secret pretul unei biciclete .

In al 2-lea rand .....daca a costat asa de mult .... incat iti este frica sa spui ..... ce mama necuratului face in + ? ca la masini inteleg e vorba de motoare, dotari,confort, marca premium ...etc.

Dar ....la bicicleta aia .....nu te doare sezutul primele zile ?.....nu tot dai la pedale ?....in sfarsit nu ma pricep de aceea as dori sa imi explici si mie daca ai placerea pt ce o suma asa de mare ?

Nici pe departe gandul de a fi secretos cu pretul bicicletei! A fost 2300 lei negociata de la 2750 lei (distributia la a meu volvo a fost 2000 lei in reprezentanta). Are cam 2 ani garantie (in conditiile in care faci revizile). E exhipata cu Shimano Deore (schimbarea vitezelor se face foarte precis), are franele hidraulice (ajuta mult cand ai o coborare mai cu dichis), pe cadru te poti baza ca nu se rupe  (Alu Lite AMF 7005 ) in cazul in cateodata mai trebuie sa si sari peste cate un hop, are vreo 12,5 kg (e usor de luat in spate  ;D si de dus pe un deal mai greu accesibil dar placut la coborare ;D), genti duble ca sa reziste la drumuri mai prapadite etc. etc. Cu putin efort e o sursa de adrenalina.

@Danyx sa sti ca doare dosu bine dupa ce pedalezi pe un drum forestier.  ;D. Treaba buna ca dupa o iesire cu bicicleta pot sa ma laud ca ma doare in c..!

si eu care credeam ca daca dai mai multi bani pe o bicileta ,NU TE PLOUA.

 

vai si inca ce te ploua!!!!!!!!!!!  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faine biciclete v-ați luat, sper că aveți și unde să le țineți în siguranță nu de alta dar, cred că și vouă v-ar părea rău să rămâneți fara ele. Eu, am preferat una la mâna a doua pentru că o țin în scara blocului și cum stau în zona, strada cu cea mai mare criminalitate din oraș am luat în considerare și varianta că aș putea rămâne fără ea, mai ales ca anul acesta au fost furate două biciclete din scara blocului în care locuiesc și din câte știu eu, numai una s-a recuperat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu o car 4 etaje si o bag in apartament. Macar e destul de usoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now