claudiu2525

Din ciclul: ''In ce tara traim''

81 posts in this topic

Pune macar o camera video falsa la poarta, Alex. O sa-l mai descurajeze pe infractor. Vezi ca sunt ieftine si se gasesc la Metro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ieri Volvache a primit lovitura in parcarea de la Cismigiu, in spate la magazinul Adam,

e un rond acolo ... la domiciliu se pare ca nu mai am problemele astea ... dar totusi e o

ideie buna, multam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cretini frustrati sunt peste tot.

Degeaba o tii acasa in garaj sau sub ochiul atent al camerei ca o patesti in alta parte ca de aia ti-ai luat masian sa mergi din punctul A (garajul de acasa) in punctul B (care nu mai este acasa)

Singura solutie, de fapt remediu ca nu se poate numi solutie, este CASCO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau te obisnuiesti cu ciupiturile, indentatiile si zgarieturile . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU vreau sa ma obisnuiesc!! injur tot timpul, da cand imi aduc aminte ii trec in revista

toti sfintii si toate neamurile ... , nici acum, dupa o saptamana nu m-am potolit ... javrele

nu trebuie uitate, sper sa-i crape un ochi, sau un timpan ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tara in care traim : de trei luni nu avem lumina pe strada, ca urmare a fost jefuita o doamna in varsta si

a fost data o spargere intro locuinta(tv si alte obiecte} ... am facut trei sesizari la Luxten, PMB si enel. niciun

raspuns, apoi inca doua reclamatii la PMB, una a fost trimisa si la enel de catre primarie, la asta a raspuns

DG Giusepe Fanizzi, citez : " ... strada e luminata corespunzator. " , asta acum 2 luni ... alta sesizare a fost

trimisa de PMB catre PS 2 (ontanu) - niciun raspuns ... am mai trimis la PS2 una mai veninoasa si ce credeti,

a fost trimisa la PMB!!! defectiunea e in obligatia enel, nu il doare nici in dos, nu raspunde, nu repara, nimic ...

dar primariile fac schimb de sesizari ca o batjocura la adresa cetateanului, iar fata de enel nu au nicio putere,

sunt niste zerouri! meritam asta, fara indoiala ... asi face si la guvern dar nu stiu unde sa trimit, site-ul lor

nu prea e clar pentru mine, asa ca stam pe intuneric de la 7 seara, nu mai am curaj sa ies din casa daca imi

trebuie ceva ... Romania, tara mea de glorii ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te mai enerva. Trebuie omorati multi, nenumarati in tara asta, vanduta pe 2 bani tuturor strainilor.

Eu m-as urca pe stilp si as pune singur un bec cu neon - asa cum am facut si in spatele blocului, unde obisnuiam sa-mi las masina sub un stalp care nu-i "mergea" becul de vreo citeva luni. Am cumparat, am luat o scara si gata. Ziua nu are curent pe el, probat si masurat 100%. Stiu ca e aproape imposibil pentru tine, dar e o idee...sau poate apelezi la vreun tanar dibace, ademenit cu vreo 50-100 ron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ar trebui dati in judecata. Incercati sa luati legatura cu doamna jefuita, cu cei cu locuinta sparta, eventual cu alti vecini si gasiti un avocat.

Sau macar luat legatura cu ceva televiziuni.

Nu trebuie lasati sa isi bata joc in halul asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixxx : nu sunt stalpi, lampadarele sunt suspendate pe cablu, deci nu am ce sa fac, defectiunea e de la cablul "proprietate" enel ...

@irina_f : doamna jefuita e o cunostinta a sotiei, nu a depus reclamatie, ii este frica !!! pe cel cu locuinta sparta nu-l stim ... dar a facut reclamatie

in ce priveste sintagma "a da in judecata enel-ul" e ceva in genul luptei cu morile de vant ..., enel are nenumarate procese in toata tara si

se pare ca nu are probleme, face si desface ce vrea si cum vrea ... noi oamenii de rand nu avem nicio putere, daca la sesizarile primariilor

a raspuns cu o minciuna mai mare ca el ... va dati seam ce monstru multinational este?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iluminatul public apartine autoritatilor locale, conform Legii 230 din 7 iunie 2006. Asa ca nu inteleg de ce ai primit raspuns de la italienii din Enel. Ei nu au nici o treaba cu iluminatul public. Ma rog, e cam ca si musca in lapte... Eu iti recomand sa te adresezi ANRSC, la care sa adaugi raspunsurile impertinente pe care le-ai primit. Se va lasa cu amenzi + remedierea problemei.Nu renunta ca isi bat joc pe banii tai!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citez : " ... In urma verificarii efectuate pe teren de catre reprezentantul PMB, impreuna cu reprezentantul S.C.Luxten Lighting Company S.A., s-au constatat defectiuni in reteaua de distributie a energiei electrice aflata in gestiunea S.C. Enel Distributie Muntenia S.A., defectiune transmisa catre S.C.Enel D M S.A.prin adresele 5814/19.07.2012 si 6471/30.08.2012 in vederea remedierii acesteia." PMB, de asemenea a trimis catre S.C. Enel D M S.A. adresa nr. 7075/30.08.2012, prin care solicita remedierea defectiunii.

Asa ca recomandarea "... sa te adresezi ANRSC .." este "...cam ca si musca in lapte .." cum de altfel a fost si situatia din iarna, cand ti s-a demonstrat ca echipamentele COMTEC sunt de cea mai proasta calitate, dar nu ai inteles ...; in loc sa multumesti celor care te invata ce nu stii, ai raspuns tot cu tafna si, mai mult, m-ai acuzat ca am dorit eu lucru ieftin; nici vorba, la enel ti se spune sa platesti si iti baga pe gat ce vor ei, nu te intreaba nimic si nu iti fac nicio oferta ... de fapt stii asta foarte bine, esti angajatul lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lool, ai ramas agatat in trecut....Ce treaba are bmp-ul tau cu discutia asta mosule? Stai in intuneric daca nu iti cunosti drepturile. Pentru ca eu lucrez la o firma care te irita pe tine, nu ai tu lumina. Urmeaza sa spui ca eu te-am lasat fara bec...

Intortocheate sunt caile Domnului. Si da, ti-ai montat echipamente ieftine dar vrei sa mearga bine! Inca nu te-ai prins? Ce tara frumoasa, pacat ca e locuita... Ce te intereseaza pe tine de unde cumpara PMB curent? Ti-au dat flit si tu ai crezut...Stai fara lumina pe strada daca esti asa suparat pe mine. Mi-e egal!

Edited by parola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde locuiesti, cumva pe alta planeta? da, e adevarat ca enel vinde romanilor energie fabricata in Romania, din asta

aveti salarii ... ca si din debransari, de ce nu esti cinstit cu tine insati? eu nu te incriminez pe tine personal, tu simti asta

si te implici absolut inutil, nu am nimic sa-ti reprosez tie, intelegi? sau iti place sa dai cu bata-n balta? se pare ca oricate

argumente iti aduc nu au nicio importanta, asa ca ma opresc aici ... un sfat: nu te mai bate atat cu caramida-n piept ca

faci basici.

cer scuze daca e off topic, eu am terminat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa-i ca astea sunt ulimele ''atacuri'' intre voi doi? Va rog mult,contiunati pe PM sau deloc ca imi sunteti dragi amandoi.

Noapte buna va urez!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt de parere ca Alin a taiat firul :D

@Popeye, oameni jefuiti pe strada vei vedea si ziua iar case sparte mai mult ziua cand lumea e la munca . Nu are nici o treaba iluminatul stradal cu problema iar daca vrei lumina nu mai vota Ontanu si ai rezolvat problema .

Share this post


Link to post
Share on other sites

intre Alin si Mintia-producator de energie elctrica- sunt maxim 2 km

ghici cui i se ia curentul=acasa= de citeva ori pe zi? :hello2: :hello2:

Edited by feraru3333

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-au dus vremurile cand totul era moca. Nu platesti, nu ai utilitati. Care caramida mosule? Eu ti-am dat un sfat dar tu te arcuiesti. Din salariul meu ala amarat (colosal in mintea ta) ai si tu cota de pensie. Sau si acuma crezi ca pensia ta e din banii tai? Prea te victimizezi atata. M-ai auzit pe mine sa ma plang pe forumuri ca imi pica curentul de minim 5 ori pe zi? Crezi ca nu ma plang ca lucrez la italieni? Azi sunt la ei maine poate ma zboara. Si n-am ce face ca altii au vandut deja tara. Sau te crezi in UE? Esti numai sclavul lor bun de plata.Nu poti decat sa-ti dai seama mai repede sau mai tarziu. Iar faptul ca nu iti cunosti drepturile nu te disculpa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt de parere ca Alin a taiat firul :D

@Popeye, oameni jefuiti pe strada vei vedea si ziua iar case sparte mai mult ziua cand lumea e la munca . Nu are nici o treaba iluminatul stradal cu problema iar daca vrei lumina nu mai vota Ontanu si ai rezolvat problema .

Jaful s-a produs dupa ora 20:00 cand e intuneric, femeia a fost luata de brat mai brutal si i-a soptit la ureche sa-i dea toti banii ... a doua zi a vazut ca era vanata ... eu nu l-am votat pe javra aia, unii de pe la blocurile care au garduletele alea oribile facute din banii publici ... daca ar fi altul tot prost ar fi, asa ca nu ma mai duc la vot, m-am lecuit ...

siii, uite ca nu a taiat firul, ii place sa aibe ultima replica ... :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar la Deva am scapat de o jigodie de primar (si culmea e prima data cand nu merg la vot pe principiul ca tot ala va ramane). Unde m-am mutat acuma nu m-ai mergea lampa stradala si sunt la propriu in camp, fara vecini. Am schimbat becul si gata. Problema e ca daca e lumina se opresc in fata portii mele si mai arunca gunoaie. Daca trece politia ii mai trimit la plimbare, dar tot gasesc gunoaie de cand am pus bec....Nici nu stiu cum arata primarul comunei unde stau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti trebuie un ciine serios. Dupa ce-l faci un pic scapat cind vin aia cu gunoaiele n-o sa mai ai probleme.

ceva de genul asta :

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari calde...de 9 grade din Brno :) Aici toata lumea e zen.

ps cum pot embedui un clip youtub ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

..... sa raspund cu "heh" cum am vazut in alte topice ? ....sau sa intreb ce legatura are postul tau cu subiectul initial ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Bucuresti sunt din ce in ce mai putine abuzuri de acest gen, in tara insa este cam sat fara caini .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now