Midnight Caller

Din ciclul "Cat de bădăran poti fi" cu Volvo sau fara

708 posts in this topic

Te surprinde?

Ca sa vezi ca se poate si mai rau, azi intre Arcul de Triumf si Fantana Miorita (pentru cei care nu stiu, e vorba de o distanta de vreo 2 km) masina de politie din fata mea a gresit de doua ori: nu s-a oprit cand pietonii aveau verde la trecerea de langa arc (daca treceam si eu dupa politie cred ca era show) si s-au oprit in statia de autobuz de la Fantana Miorita, chiar in refugiul autobuzului. Faptul ca nici nu a semnalizat are o importanta mai mica in cazul asta. Acu' eu stiu ca in Bucuresti nu se circula tocmai crestineste, insa cand politia face asemena lucruri in trafic, te mai poate mira ca un taxi trece pe rosu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce cretini  :D Oricum ce mirati sunt wooow 200  km/h  ... magic :D RETARZI !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da dar au bemeweu asta nu -mi place la unii posesori de bmw (sunt si oameni cumsecade printre ei)

acum o luna aveam pompa de inj stricata ;am luat masina lui tata un renault 18 ;intr-un sens giratoriu era oprit un bmw seria 7 aproape nou pe avarii ;doi baieti se uitau la ea;noi trecand pe langa ei sotia se uita la masina si zicea ca-i frumoasa mie ;cum se uita unul din baieti o scos limba ;na cultura;poate era gelos pe r18 ca mergea si al lor era pe avarii;

nu inteleg acceste "manifestari" ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ame_70 Pe cand un video cu carabinierii batand la cocalari pana nu mai misca? Sa ma simt si eu bine ca ma doare capul rau tare de dimineata ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Romanul la volan:

http://catavencu.ro/europa_se_termina_la_nadlac-16050.html

Pentru cei car n-au timp/chef sa citeasca: "...neam de maimuţoi coborîţi recent din Dacii, pentru care şoseaua e un spaţiu al afirmării eului mic, scăpat brusc din strînsoarea lesei egalitarismului, nevestei, şefului, anturajului, soacrei..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taxi nu acorda prioritate pietonului. Mai mult decat atat, nici macar nu semnalizeaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu geamurile negre aferente sa nu se vada idiotul de la volan :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare de ce nu-i pune lanturi de zapada pe fata? Asa a facut un de-asta c-un "treiar" iarna trecuta in spatele blocului, si-a pus lanturi pe fata si se mira ca tot ii patineaza.  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare de ce nu-i pune lanturi de zapada pe fata? Asa a facut un de-asta c-un "treiar" iarna trecuta in spatele blocului, si-a pus lanturi pe fata si se mira ca tot ii patineaza.  :smile:

=))))) du-te ma, pe bune!?!?!?!? =))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

=))))) du-te ma, pe bune!?!?!?!? =))))))))

mai e ceva de mirare la noi?:))) la "valoarea" unora, era de asteptat:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FireLight, dap, era un negricios cu un seria 3 "pisicuta" cu numere de BHlgaria. Avea niste slick-uri pe ea, pe jos gheata, a ridicat-o tacticos de fata pe cric. Eu dezghetam la parbriz si ma uitam ca prostu'. Am crezut ca-i vreo camera ascunsa. A pus asta lanturile, s-a urcat la volan si da-i.  :D I-a spus alt nene care tocmai iesea ca a gresit capatul, eu n-am putut ca ma tineam cu mainile de burta. N-aveam telefonul la mine ca iesea o filmare antologica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare de ce nu-i pune lanturi de zapada pe fata? Asa a facut un de-asta c-un "treiar" iarna trecuta in spatele blocului, si-a pus lanturi pe fata si se mira ca tot ii patineaza.  :smile:

Exista seria 3 nou si cu 4x4, deci e posibil sa vezi si lanturi pe fata, si e posibil ca atunci sa razi in asa fel incat sa rada si altii de tine.

Dar sa revenim:

http://neatza.a1.ro/faze-tari/Parcarea-in-Bucuresti_3780.html

Ca sa vezi! Si in ograda Volvo sunt destule specimene de mai mare rasul  ;D ...

Nasol...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

=))  Pe principiul "daca o las mai la distanta, deschide vreunul usa si mi-o zgarie, ia sa se duca naibii la tufis!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Insa ce te faci cu unul care gandeste ca mine?

Adica, daca pe mine ma apuca nevoia si vedeam faza asta, fix pe portiera si pe manerul suferului ma usuram.

Asa, de raspuns la smecherie.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce pe portiera, se putea folosi grila de la aerul conditionat, sa-si dea seama mai incolo de greseala.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei cum era cu spiritul Volvo ?  :smile:

PS> ma doare burta de ras .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spriritul Volvo este lamurit mai sus. Pe ei , pe mama lor de bemveisti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista in orasul meu un posesor de Volvo 2.0 D, culoare visiniu, numar de inmatriculare GJ-xx-ZUZ. Posesorul cu pricina se poate lua la intrecere cu orice taximetrist cu 6 clase in materie de tupeu si nesimtire. In fiecare dimineata, de pe o straduta cu sens unic, nenea se incadreaza pe banda din stanga si face dreapta, taind fata fraierilor care asteapta sa iasa in strada principala. Intrebare: fiindca sunt animat de "spiritul Volvo", sa-l ajut pe "coleg" sa-si schimbe usile din dreapta? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, dar cine a spus ca il lovesc cu Volvo? :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevarule este ...ca pt. genula ala de oameni , as da si eu cateva sute de lei sa imi cumpar un oltcit :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuia să scrie în spaniolă, dar n-a vrut să înţeleagă prea mulţi, doar ceilalţi "căpşunari"... hehehe, în plus, cred că nici nu ştie... nici în română nu a fost în stare să scrie corect, a mâncat un space... hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

..... nu stiu daca a mai fost, dar.....

post-290-083276000 1290020792_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now