Midnight Caller

Din ciclul "Cat de bădăran poti fi" cu Volvo sau fara

708 posts in this topic

Nu știu, sper să mă lamuresc și eu.

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Câtă rautate, câtă rautate!!!

Si care dintre ei este badaranul?

Ala cu Volvo!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ce treaba are masinuta asta amarata cu badarania ?????

Daa... Am vrut sa o postez la parcate.. am incurcat borcanele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi un nene cu o Toyota Hilux de la firma Far-est, a facut stanga de pe banda care facea dreapta. Mi-a luat fata si a trebuit sa opresc pe loc ca sa nu il lovesc. La urmatorul semafor i-am spus politicos ca putea macar sa semnalizeze daca tot nu s-a asigurat, sa nu mai vorbim ca a virat la stanga de pe banda care vireaza la dreapta si mi-a raspuns : "DACA NU STII CUM STA TREABA CU SOFATUL, TACI DIN GURA". Mi-a parut rau ca nu l-am lovit, ca oricum eram cu masina de serviciu si nu ma doare sufletul!

Am trimis un mail la FAR-EST si le-am spus povestea si astept sa vad daca imi vor raspunde.

Ce m-a mirat, este ca soferul avea undeva la 50 de ani, deci nu era vre-un pusti!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ar trebui sa te gandesti serios la o camera de bord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu ma gandesc serios. Cred ca o sa-mi iau una la 100 de lei sa ramana in duba, ca nu fac filme xxx, sa se vada perfect! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am cedat nervos, dupa ce am facut 2 ore de pe A3 pana la Victoriei. DOUA ORE, intr-o dimineata. Efectiv nu mai conduc in Bucuresti decat cand ies din oras sa merg prin tara, in rest prefer sa iau taxiu daca trebuie neaparat sa ajung undeva, am noroc ca pana la munca pot ajunge cu metroul. Nu mai pot cu "jmekerii" care merg pe banda de obligatoriu dreapta/stanga si se baga ca niste jegosi in fata ca sa mearga inainte, efectiv iti taie calea pe sistemul "da-l dracu de fraieri, ca doar n-o sa intre in mine", si eu trebuie sa stau sa franez, de "bajetii" cu naveta de bere care au grija de parcari, orele pierdute la semafore, craterele din strazi. Cand nu se acorda prioritate pentru ca tot asa, smecheri...

Trist, tare trist :(

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi un nene cu o Toyota Hilux de la firma Far-est, a facut stanga de pe banda care facea dreapta. Mi-a luat fata si a trebuit sa opresc pe loc ca sa nu il lovesc. La urmatorul semafor i-am spus politicos ca putea macar sa semnalizeze daca tot nu s-a asigurat, sa nu mai vorbim ca a virat la stanga de pe banda care vireaza la dreapta si mi-a raspuns : "DACA NU STII CUM STA TREABA CU SOFATUL, TACI DIN GURA". Mi-a parut rau ca nu l-am lovit, ca oricum eram cu masina de serviciu si nu ma doare sufletul!

Am trimis un mail la FAR-EST si le-am spus povestea si astept sa vad daca imi vor raspunde.

Ce m-a mirat, este ca soferul avea undeva la 50 de ani, deci nu era vre-un pusti!

Si acu vezi de ce este bun un dashcam.

Eu mi am luat g1wh care este za best la pretul ei.o gasesti pe olx.Merita toti banii

Un sample pe privat

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

PARCARE DE BO$$ :)) Bucuresti 2015

post-432-0-81339900-1435723516_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu prea vad mare lucru in ceea ce face ala cu volvo, sincer. Adica omul si-a luat ceva distanta de masinile din dreapta in vederea evitarii unui incident in cazul in care deschide unul usa brusc ori apare vreun pieton care vrea sa traverseze strada. Imaginea data de camera ofera o alta perpectiva fata de ce vede soferul. Astia cu trafic tube mai si baga de la ei comentarii titrate, unde statea corectitudinea :)) A calcat linia continua. Pentru asta exista politie platita de noi toti, probabil ca astia cu trafic tube au o frustrare de mici. Au vrut mereu sa se faca politisti dar intelectul din pacate nu prea i-a ajutat :)))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu prea vad mare lucru in ceea ce face ala cu volvo, sincer. Adica omul si-a luat ceva distanta de masinile din dreapta in vederea evitarii unui incident in cazul in care deschide unul usa brusc ori apare vreun pieton care vrea sa traverseze strada. Imaginea data de camera ofera o alta perpectiva fata de ce vede soferul. Astia cu trafic tube mai si baga de la ei comentarii titrate, unde statea corectitudinea :smile:) A calcat linia continua. Pentru asta exista politie platita de noi toti, probabil ca astia cu trafic tube au o frustrare de mici. Au vrut mereu sa se faca politisti dar intelectul din pacate nu prea i-a ajutat :smile:))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ioane, daca la noi nu se intampla ca la Rusi, trebuie sa filmeze si la noi cate ceva cu dash cam-urile alea :D. Putea sa mearga si nenea cu S60-ul ceva mai frumos, dar nici mie nu mi se pare deplasat ceea ce a facut!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sincer si eu pastrez ceva distanta de masinile din dreapta mea pentru ca am avut surprize sa deschida unu usa brusc. Si daca strada este libera nu vad ca ar fi incalcat vreo regula de circulatie. Cati nu sunt la noi care merg pe mijlocul soselei? Ma refer la drumurile tipic romanesti cu o banda pe sens.

Camerele astea de bord au vreo relevanta in istanta?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sincer si eu pastrez ceva distanta de masinile din dreapta mea pentru ca am avut surprize sa deschida unu usa brusc. Si daca strada este libera nu vad ca ar fi incalcat vreo regula de circulatie. Cati nu sunt la noi care merg pe mijlocul soselei? Ma refer la drumurile tipic romanesti cu o banda pe sens.

Camerele astea de bord au vreo relevanta in istanta?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Depinde de situatie. Ele nu sunt omologate, ca si aparate de filmat pentru masini, deci teoretic nu sunt, dar dupa cum spun si descrierile lor, sunt un "martor in trafic". Cred ca majoritatea politistilor le iau in calcul, in cazul unui accident/incident in care nu te intelegi amiabil cu celalalt participant la trafic.

Spre ex

, nenea taximetristul a castigat in instanta "cu ajutorul" filmuletului.
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

PARCARE DE BO$$ :)) Bucuresti 2015

vrei sa zici ca aia e parcata? Cum dracu sa-ti lasi masinu in mijlocul drumului. Asta cocalar borât adevarat.... pardon, am vrut sa zic "baiat adevarat, baiat valabil sefu la bani".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar ma gandeam sa parchez intre liniile alea 2 de pe mijlocul drumului... tot timpu e loc :D

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cumpar vreo 2 sa pot iesi la iarna de pe strada,mai fac si bani cu ele...:)

Sent iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu pot sa cred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge sa o bag pe aia cu Vasluiul? Sau mai bine nu ... ca se supara lumea pe mine :P

Edited by agr350r
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now