bugsynho

Service Auto Super

9 posts in this topic

Salut.Am avut o mica neplacere: am gasit masina avariata pe partea stanga..de la un cap la altul (infundata tabla+vopsea luata).Nu am CASCO si nici autorul nu-l stiu.Am cautat un service printre prieteni.Mi s-a recomandat Auto Bayern (este pe Sos. Stefanesti).M-am dus, dat fiind faptul ca a fost o recomandare, dar cu mici indoieli.Am ajuns acolo, oamenii foarte promti, au constatat avariile, mi-au transmis ca reparatia va dura cam 4-5 zile, costurile undeva la 2800 RON, programarea in 2-3 zile (dupa cum puteam si eu sa ma debarasez de masina).Am fost de acord si a ramas sa-i contactez eu.A 2-a zi i-am sunat si le-am zis ca pot sa las masina in service peste 2 zile.Ei s-au oferit sa vina sa-mi ia masina, sa o duca in servce.Avand zi libera am dus-o eu.Mi-au preluat-o (cu fisa de receptie),mi-au transmis ca in banii aceeia intra si polis pe celelalte repere,detailing interior....Dupa 5 zile am fost sunat sa ma duc sa ridic masina.Am fost placut impresionat :reparatia a iesit excelent, vopseaua a fost aplicata foarte foarte bine, nu se vedea nicio diferenta.Curatita+polisata.Oamenii s-au ocupat foarte bine de masina mea.M-au consiliat si in caz de doresc asigurare, au contract cu un foarte bun broker care se ocupa de asigurari,plus ca ei au contract cu orice firma de asigurare:elibereaza masina fara accept de plata sau plata facuta.M-am hotarat datorita lor sa-mi fac CASCO (la Astra,rata mai mica,cu fransiza, dar ei au zis ca in caz de avarii, daca devizul este de cl putin 3 ori mai mare decat valoarea fransizei o suporta service-ul).Va recomand acest service.Oamenii stiu ce sa faca pt. ca masina ta sa fie ca noua.Contact pt. doritori: 0728.326.149.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lucrezi la Omniasig si te-ai hotarat sa-ti faci CASCO la Astra ?! Cam ciudata situatia, nu ti se pare ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca faceti amandoi o confuzie....era adresa unui prieten....Eu nu lucrez la Omniasig.Doriti o copie dupa cartea de munca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim pentru recomandare. As vrea si eu sa vopsesc bara spate si cred ca o sa apelez la astia. Sa inteleg ca pentru 2800 ron ti-au reparat aripa fata+ ambele portiere stanga + aripa spate? Ai idee cat a costat numai vopsirea unui singur reper?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poftim???Ce Omniasig visezi?Cred ca ma confunzi....

Ce atitudine...  :(

Oi, de ce n-ai postat în "Service-uri recomandate"?!

ÃŽn rest, mulÅ£umim pentru recomandări, chiar dacă ai uitat să precizezi oraÅŸul, ai spus doar de Åžos. ÅžtefăneÅŸti... :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu foarte bine forumul.Orasul este Bucuresti,undeva in Colentina pe Sos. Stefanesti.Preturile sunt OK si lucrarile sunt de foarte buna calitate.Apelati cu incredere....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now