Grippen

Suedezele mele

15 posts in this topic

Salutare si bine v-am gasit, in primul rand vreau sa va felicit pe toti posesori de volvo din romania si nu numai, si in al doilea rand ma bucur ca am gasit acest forum plin de pasionati de volvo.

Sunt Demian am 25 de ani de origine din Baia Mare dar de cativa ani sunt plecat din tara, venind doar in vacante in Romania.

Pasiunea mea pentru volvo a inceput acuma vreo 8 ani de zile, mai exact cand am vazut prima data un volvo xc 70 in realitate, mi sa intiparit in minte aceea masina, am visat zile, luni si chiar ani de zile la un volvo xc 70.

Am ajuns in Franta am inceput sa lucrez si situatia materiala a inceput sa mi se imbunatateasca, mi-am cumparata un saab 9-3 acuma 3 ani de zile (neavand deajunsuri sa ma apropii de un xc) dar de sambata sunt fericitul posesor al unui volvo xc 70 MY2007 Summum d5 geartronic, four-c ,trapa electrica etc. Din prima clipa cand m-am urcat in aceasta masina ma inebunit. Am mai condus ocazional audi a4, bmw seria 5 si mercedes e classe, dar va spun sincer ca o masina ca acest volvo inca nu am intalnit nici ca si confort interior si nici ca si comportament rutier( aici recunosc ca bmw seria 5 sta mai bine pe drum si se comporta m-ai bine in viraje dar volvo nu e departe) conducand bmw seria 5 din 2000 3.0d  600 de km pentru a "curta" acest volvo si intorcandu-ma la volanul lui 600 de km.

Mi-ar placea sa vin la o intalnire al clubului, ca sa intalnesc si alti oameni pasionati de volvo.

Vin in curand in vacanta si xc-ul as vrea sa il inmatriculez in Romania, are cineva idee cat costa asigurarea casco pe an?

Va multumesc.

Imi prezint printesele:

-Saab 9-3 2.2 tid SE my2000

-Volvo xc70 summum d5 geartronic my 2007

-Si masina de lucru care e cea mai importanta dintre ele Renault Kangoo

post-5130-12877888416031_thumb.jpg

post-5130-12877888417226_thumb.jpg

post-5130-12877888418293_thumb.jpg

post-5130-1287788841949_thumb.jpg

post-5130-12877888420564_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai Venit!

App cat costa asigurarea / an,cu casco/ fara?

Spor la cat mai multi km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-a intereseaza asigurarea rca +casco /an. multumesc

Poti sa arunci aici o intrebare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,si bine ai venit.

RCA aprox.800ron,impozit 900ron,casco nu stiu,in functie de ce anume doresti

Poti te rog sa ne pui niste poze si cu interiorul,daca se poate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit în club!

Prezentările noilor membri se fac de regulă aici:

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/board,15.0.html

Cât despre întâlniri, tocmai am participat la una națională unde au participat aproximativ 30 de membri ai clubului, la Izvorul Mureșului în județul Harghita. Detalii găsești la:

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/board,39.0.html

P.S. Întâlnirea națională are loc, de regulă o dată pe an în primul sfârșit de săptămână din septembrie într-o locație care se stabilește de comun acord cu participanții, din timp. Pe lângă asta se mai organizează întâlniri intermediare, ocazionale sau ad-hoc, în localitațile prin care treci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi si multi km cu suedezele tale  :D

De ce vrei s-o inmatriculezi in Romania? O sa platesti taxa de prima inmatriculare care nu-i mica deloc. In plus, eu i-as face casco la o firma din Franta chiar daca e mai scump ca sa n-am surprize neplacute in caz de accident.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, masina vreau sa o inmatriculez in Romania pentru ca in Franta nu imi face nimeni asigurare fiind considerat ca si tanar conducator desi am permis de 6 ani de zile fara nici un accident. dar dupa legile franceze asa este. Aici ca sa poti sa inmatriculezi o masina cu cilindree mare trebuie ca sa fi avut cel putin doi ani de zile o asigurare pe o masina mica gen renault clio, peugeot 206 cu motoare mici. Ceea ce eu nu am, pana si saab-ul e asigurat pe numele lui sora-mea, ea fiind fata i-au facut asigurare , mi-e nu imi faceau(prostie in toata regula) In Romania ca si incepator poti sa inmatriculezi masina cu motor de 5.000 si nu iti are nimeni treaba.

Pozele cu interiorul

post-5130-1287788849879_thumb.jpg

post-5130-12877888499895_thumb.jpg

post-5130-12877888500892_thumb.jpg

post-5130-12877888502149_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos mai e bordul ala !

Sa te bucuri de ea cat mai multi km.!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!..te asteptam cat mai curand la intruniri...:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult de primirea calduroasa si sper sa particip si la intruniri, numai ca eu sunt in afara tarii dar peste cateva zile vin acasa in vacanta, poate ca se iveste ceva intrunire mai mica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit!

Felicitari pentru masinute.

Ma gandesc si eu de ceva timp la un Saab 9000.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit si felicitari pentru masini ! Te asteptam (cand ajungi in tara) la intalnirile noastre  :thumright:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now