Roberto

Piese Volvo doar pentru forumisti

281 posts in this topic

fata. ca ma huruie de ma inebuneste multumesc

Ti-am dat un PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oferta !

Rulmenti spate SKF pentru Volvo S40 II V50 C30 C70 cod VKBA6565 (SKF Volvo, nu focus) la pretul de 450 ron - doar 3 bucati ! :hello2:

post-100-0-92457100-1333374477_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te salut Roberto. Poti gasi bucse de bascula- 360 GLT din 86, motor b200e 2.0, serie xlb344223hc275889? si daca nu te deranjez, se poate un pret informativ pentru flanse de amortizor?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te salut Roberto. Poti gasi bucse de bascula- 360 GLT din 86, motor b200e 2.0, serie xlb344223hc275889? si daca nu te deranjez, se poate un pret informativ pentru flanse de amortizor?

Multumesc

Numarul 36 din poza ?

In poza cu flansele care repere de acolo le-ai dori ?

post-100-0-13467400-1333448068_thumb.jpg

post-100-0-10043400-1333448635_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isuse dar rapid esti ! Da, reperele le-ai identificat corect- 12, 36 si am mai ochit unul- 29 de la suportul barei stabilizatoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Imi poate spune vreunul din voi producatorii pentru filtre - aer, combustibil (diesel), ulei, polen - care se regasesc pe S40 II (2008 - )?

Din cate am vazut pe forum, producatorii sunt una, "cutiutele albastre" in care vin ambalate sunt acelasi lucru dar brand-uite cu Volvo.

Merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Imi poate spune vreunul din voi producatorii pentru filtre - aer, combustibil (diesel), ulei, polen - care se regasesc pe S40 II (2008 - )?

Din cate am vazut pe forum, producatorii sunt una, "cutiutele albastre" in care vin ambalate sunt acelasi lucru dar brand-uite cu Volvo.

Merci!

Depinde de motor !

Ce stiu e ca la motoarele de PSA ( 1.6D vad ca ai in semnatura ) filtrul de ulei e Purflux ca producator ( scrie si pe capacul filtrului ), cel de motorina e UFI Sofima, iar cel de aer si polen nu stiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci, Roberto!

1. Merita sa merg pe varianta originale, in reprezentanta, pt inlocuirea lor?

2. Care sunt cei mai buni producatori pentru filtre? Eu as merge pe Mahle, dar nu stiu daca as lua neaparat si cea mai buna decizie... Ce ziceti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci, Roberto!

1. Merita sa merg pe varianta originale, in reprezentanta, pt inlocuirea lor?

2. Care sunt cei mai buni producatori pentru filtre? Eu as merge pe Mahle, dar nu stiu daca as lua neaparat si cea mai buna decizie... Ce ziceti?

Eu vand Mahle cel mai mult si\sau Mann !

La filtrul de motorina iti spun ca orice ai lua ( Mahle, Mann, original ) toate sunt UFI Sofima cu stanta polizata pentru ca doar ei fac rahaturile alea de filtre deci nu isi are rost diferenta de bani intre marci. PE TESTATE la mine la magazin ! Dar atentie, asta nu inseamna ca te indrum sa cumperi filtre chinezesti gen JC Premium, Unix si alte tampenii.

Masina ta e inca in garantie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina ta e inca in garantie ?

Nu, nu e. Daca ar fi fost, as fi mers in reprezentanta probabil...

Edited by serge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Caut 4 bucati 3450364 si 1 bucata 3450472. Sunt niste plasticuri din interior.

Se pot livra?

Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Caut 4 bucati 3450364 si 1 bucata 3450472. Sunt niste plasticuri din interior.

Se pot livra?

Merci.

Scuze, dar nu primesc notificari la topic !

primul cod - 20 de ron bucata ( 4 - 6 zile teoretic )

al 2-lea cod - 32 de ron ( 4 - 6 zile tot teoretic )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa le comanzi.

Trebuie vreun avans?

Nu imi trebuie, doar ne cunoastem :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa le comanzi.

Trebuie vreun avans?

Mda, din pacate nu au sosit reperele, am sunat la furnizori si se pare ca nu sunt livrabile ! Imi pare rau Adi !

Am ramas cu 2 kit-uri de protectii amortizoare fata + tampoanele respective - raspunzatoare de zgomote suspensie fata daca cele de pe masina sunt in stare proasta.

Volvo S40 II, V50, C30, C70 II

50 ron \ kit

post-100-0-81048000-1335263774_thumb.jpg

Edited by Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna

puteti face rost de urmatoarele piese si la ce pret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate, din anumite motive, incepand de astazi nu mai pot furniza ulei OE Volvo.

Va recomand cu incredere sa apelati la Alex (Midnight).

Inca o data scuzele de rigoare pentru ultimii membrii care au asteptat dupa ulei, dar cum si eu am depins de altcineva situatia a devenit nefavorabila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut , imi trebuie un Turbo Control Valve ( IPD HD ) si Mass Air Pressure sensor ( tot IPD , pentru presiune mai mare ) S60R 2004 , si in general produse IPD USA poti aduce ? ... cat costa si cat de repede se pot livra la craiova , ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut , imi trebuie un Turbo Control Valve ( IPD HD ) si Mass Air Pressure sensor ( tot IPD , pentru presiune mai mare ) S60R 2004 , si in general produse IPD USA poti aduce ? ... cat costa si cat de repede se pot livra la craiova , ms

Imi pare rau, nu pot aduce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Robert!

Te-am mai intrebat odata mai demult de un senzor de temperatura exterioara pt. S70-ul meu! Se pare ca lipsa acestuia cauzeaza ceva probleme si am nevoie urgent de el.

Codul OEM este 9125603.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Robert!

Te-am mai intrebat odata mai demult de un senzor de temperatura exterioara pt. S70-ul meu! Se pare ca lipsa acestuia cauzeaza ceva probleme si am nevoie urgent de el.

Codul OEM este 9125603.

Multumesc!

Ceau,

Din pacate nu ma mai pot ocupa de piese auto, imi e aproape imposibil in momentul de fata.

Eu ti-l recomand pe Alex (Midnight Caller), are preturi mai mult decat bune pentru Volvo, da-i un telefon, sunt sigur ca te ajuta.

Imi pare sincer rau ca nu te pot ajuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, as vrea sa-mi schimb si eu uleiulla S80-ul meu si nu stiu ce ulei trebuie sa-mi iau, ma ajuta si pe mine cineva de pe aici pls? Mentionez ca motorizarea de la S80 este 2.4 benzina 160 hp parca?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista un topic doar pentru acest lucru, se numeste "Ce fel de ulei" si il gasesti folosind optiunea de cautare a forumului.

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.