Întrebări despre un V50

Tibi.Andrei
By Tibi.Andrei in VOLVO S40/V50 (2004-2012),
Buna din nou, Ar fi de ajutor si cateva pareri, si nu primesc nici un telefon. Este pretul prea mare ? Km prea multi pt varsta ei ? Dotari putine ? Vreau sa aflu parerea voastra ca si potentiali clienti. Si mai am o nedumerire, e normal la acest motor sa am un consum mediu de 7.1 la 500 km, vit medie 39 km/h ? (incerc sa evit agresivitatea si sa schimb vitezele corect) Fac naveta la o fabrica de langa Alba Iulia aflata undeva la 13 km, drum national iesirea spre Teius, plus ca in Alba nu e nu stiu ce trafic dupa parerea mea. Mi-e teama sa nu am ceva defect.... filtrul de aer a fost schimbat urmeaza restul si distributia in cazul in care nu se vinde pana pe 15-20 oct 2011 (filtrul a fost primul, deoarece era destul de murdar si credeam ca de aici vine si consumul ridicat). Am avut ocazia sa conduc si Megane (1.5 DCI 80 KW), Golf IV 1.9 TDI (74 KW), si nici una din aceste masini nu are consumul mediu mai mare de 5.5l/100km maxim 6l/100km la golf. Si vorbesc de consum mediu facut la peste 500 km.
  • 65 replies