onezero's voLOWvo

onezero
By onezero in VOLVO S40/V50 (2004-2012),
am facut threadul asta ca sa impart cu voi ideile mele si modificarile pe care le-am facut, le fac si le voi face. cand am luat masina prima modificare au fost schimbarea totala a becurilor din interior in LED si pozitiile tot LED mai putin cele portocalii [becuri portocalii, o tenta oarecum mai portocalie] a 2-a modificare au fost farurile a 3-a modificare a fost : la panoul de sigurante de la pasager [dreapta, la picioare] materialul acela imi tot cadea si atunci am facut o improvizatie cu o bucata de plastic, l-am prins si l-am re-montat. pot sa zic linistit ca pana acuma nu am mai avut probleme [ imaginea este informativa, nu ce am facut eu, deci poza nu este a mea] a 4-a modificare[curatare] a fost curatarea turbinei, intercoolerului, furtun de turbo, egr si ce-o mai ramas accesibil de la admisie, i-am modificat priza de aer[un fel de intake] si am repozitionat claxoanele oem oem fabrica modificarea mea a 5-a modificare a fost portbagajul, am adaugat niste LED-uri ca sa fie o lumina ambientala am vrut sa am o muzica ca sa se uita lumea dupa mine dar la care am renuntat pt. ca nu-mi placea cum baraia portbagaju din cauza unei "table" a 6-a modificare[reparare] a fost un sensor de parcare la care am primit un raspuns de la reprezentanta volvo cum ca "este defect, trebuie inlocuit" cand colo a fost un fir intrerupt. am avut un ajutor mare, vedeti in poza aveam eroare "Anti-Skid Service Req." si remediera lui a fost deblocarea pistonasului din etrier, multumiri lui Bogdan G pt. sfat, altfel eram credca la o alta solutie de la cei din reprezentata cu inlocuirea etrierului si alte "bunatati" din partea lor. masina a primit si un alt set de jante pe 17 am scapat de DPF si cu ocazia asta am vopsit shieldul. pun si alte poze cu alte elemente vopsite teava de tur ulei pe care am reusit sa-i rup capetele cand am demontat turbina, my bad. am cautat piesa de schimb dar n-am gasit si asa am ajuns la un strung, l-am sudat si ii mai bun decat cel original. unpic prea rigid dar nu-i bai, ca nu se misca o poza cu motorul, din pacate noaptea si cam atat ce s-a facut la masina. masina v-a primi si alte modificari, toate la timpul lor. niste goodies si niste poze cu masina, printre care prima intalnire cu cei din VolvoClub[din Cluj] quality Nikkon potato alt meeting cu masini, quality nikkon potato masina mea si a lui unchiumeo[s60 2.5 t5] din cauza stickerului am +10 HP
  • 579 replies