Volvo C30 2.0D - 2009

flaviuscristea
By flaviuscristea in VOLVO C30 (2006-2013),
In sfarsit!! Cred ca acum pot intra cu drepturi depline in comunitatea voastra, a posesorilor Volvo, pentru ca astazi asta am devenit si eu! I-am facut repede niste poze (pt Casco), maine vreau sa o duc sa o spal/dezinfectez complet. Volvo C30- 2.0D, 2009, Geartronic, 69.000 km luata de la Primus. A avut un singur propietar. Am facut niste compromisuri () de la ceea ce vroiam eu initial, dar cand am vazut-o m-am cam indragosit pe loc + imi doream o cutie automata. E prima mea masina si m-am chinuit ceva sa o pot lua! N-am condus de mult, deci o voi lua incet noapte prin oras cand sunt strazile libere. Mai ales ca sunt obisnuit cu Tulcea, care are 4 strazi si 2 alei ). Partea mai putin entuziasmanta este ca am ridicat-o pe rampa la Primus si mi-au facut o lista cu lucrurile care trebuie schimate. Am atasat poza cu raportul lor. Suma este...destul de mare, si aici as vrea sfatul vostru! Are sens sa fac toate acele lucruri la reprezentanta luand piesele de la ei, sau e mai ok sa le iau de aici (Midnight?) sau de pe alte site-uri cu piese originale Volvo (sfaturi, Bogdan?) si apoi sa merg undeva sa le schimbe (din nou, sfaturi?). Mi-au spus ca electromotorul scoate un sunet ciudat si e posibil sa pice in curand. Sa astept pana se intampla asta sau chiar sa-l schimb cat mai repede? De asemenea, din acea lista care ar fi ordinea prioritatilor? P.S. Pozele sunt facute la reprezeala pt CASCO, nici n-am apucat sa o spal.
  • 60 replies