Lumina faruri mai buna, cum?

cojocaru27
By cojocaru27 in VOLVO S40/V50 (2004-2012),
Salut, eu mi-am luat masina din afara, si pe faza scurta se vede foarte foarte prost. cred ca s-a mai discutat pe aici, exista o ipoteza cum ca sunt facute pentru afara sa consume mai putin ca oricum afara e totul iluminat. Nu intru in detalii, ideea este ca in Romania nu se vede nimic, dar nimic credeti-ma. Vreau sa-i pun lumina mai buna insa nu stiu ce sa aleg : o solutie aftermarket de xenoane sau niste becuri mai pricopsite. Godfather am vazut ca-si pusese nu stiu ce Philipsuri, oare o fi asta solutia? Xenoanele se vad probabil cel mai bine, insa nu prea am incredere in astea aftermarket, nu as vrea sa-mi strice instalatia electrica, sau mai rau sa se intample ceva si sa se incinga pana sa ia foc, cum am mai auzit. Sau poate sunt atat de proaste, adica ineficiente incat nu merita investitia si mai bine iau niste becuri mai bune de pe la 50 sau 100 roni si gata. Are cineva xenoane aftermarket, e multumit??? Godfather tu ce zici de becurile alea cu lumina galbena pe care ti le-ai pus??? Multumesc pentru pareri.
  • 708 replies