Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mironb

Vand S40 T4 1998

1 post in this topic

Deoarece sta mai mult pe dreapta (am alta masina) si doresc un upgrade la o Toyota MR2, cu parere de rau scot la vanzare urmatoarea masina:

-S40 T4, an fabricatie 1998;

-148000 km, luata la 118000 din Germania (autohaus Volvo din Aschaffenburg);

-motor 1855 cm3, benzina, Euro II, 200 CP, 300 Nm;

-acceleratie 0-100 in jur de 7,5 secunde, viteza maxima in jur de 240 km/h;

-consum (relativ la greutatea piciorului drept): oras 13-16 l, afara 7-9l, o medie de 10l;

-cutie manuala cu 5 trepte;

Dotari interioare:

-tapiterie integrala din piele (gri) in stare foarte buna (scaunul soferului are usoare crapaturi);

-volan imbracat in piele;

-computer de bord complet (consum instantaneu, mediu, autonomie, temperatura exterioara, avertizare la depasirea unei viteze prestabilite...);

-aer conditionat automat;

-4 airbaguri, 2 frontale si 2 laterale;

-4 geamuri electrice;

-oglinzi reglabile electric si incalzite;

-scaune cu reglare lombara, al soferului cu reglarea inclinarii sezutului;

-volan reglabil pe inaltime:

Deoarece cd-playerul care este montat acum pe masina este defect, se vinde impreuna cu radiocasetofonul 2DIN original (SC-802).

Dotari exterioare:

-jante aliaj originale pe 16', anvelope Conti SportContact2, 205/50/16, indice de viteza Z;

-eleron spate original.

-suspensii sport Sachs Performance;

Ca defecte mecanice, toba de esapament finala este pe duca, stergatoarele de faruri sunt nefunctionale (motorasele sunt decalibrate), antenei electrice ii trebuie alt catarg.

Defectele estetice sunt datorate binevoitorilor si constau in cateva zgarieturi superficiale pe care o sa le remediez.Masina nu a suferit vreun accident.

Uleiul si consumabilele au fost schimbate intotdeauna inainte de termen. Nu am folosit-o la liniute, nu am fortat motorul inainte sa atinga temperatura de lucru, cutia schimba perfect, turbina este in regula, face boost in parametri. Directia este perfecta, fara jocuri, nu are batai in articulatii.

Fotografii o sa pun dupa Anul Nou, deocamdata masina se afla in garaj la tara.

Pretul, usor negociabil, este 5300 euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites