DanAnghel

Am nevoie de sfaturi achizitie V70/XC70

7 posts in this topic

Salut baieti,

Ca sa fiu cat mai scurt si la obiect.Peste putina vreme(Doamne Ajuta),o sa plec in Canada.As vrea sa achizitionez un V70 sau XC70(mai de graba) si vreau sa ma ajutati cu sfaturi.Clar ca majoritatea sunt benzita si cutie automata.Am gasit ceva,o sa va rog sa ma ajutati cu sfaturi si cum sa si la ce sa ma uit cand "vizualizez" masina la un parc sau un proprietar.

O sa pun cateva link-uri si o sa va rog cat mai multe sfaturi si comentarii.

1. http://halifax.kijiji.ca/c-cars-vehicles-cars-trucks-2001-Volvo-XC-Cross-Country-SUV-REDUCED-55OO-W0QQAdIdZ221235017

aveti idee ce motorizare ar avea,cilindree si cp,e ok?Pretul pare f ok pentru un inceput acolo

2. http://fredericton.kijiji.ca/c-cars-vehicles-cars-trucks-2001-Volvo-V70-T5-W0QQAdIdZ242485303

asta pacat ca nu e XC

3. http://moncton.kijiji.ca/c-cars-vehicles-cars-trucks-2003-Volvo-XC70-CROSS-COUNTRY-W0QQAdIdZ248956383

deja pretul e cam la limita pentru mine

4. http://halifax.kijiji.ca/c-cars-vehicles-cars-trucks-2001-Volvo-XC70-Cross-Country-W0QQAdIdZ248835672

si asta ar fi cam ultumul gasit pana acum

Ce credeti ,e bine de achizitionat inainte sau dupa 2001.Personal mie imi plac cele dupa 2001..........acum o sa tin cont si de parerile voastre.

Multumesc si drumuri lungi fara probleme tuturor!

Sarbatori Fericite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul link e un 2.5T sau un T5,Deci intre 200-220 cp,bun as putea spune.biggrin.gifMotoare autentice.Mai multe detalii de la colegii ce detin asa ceva!

Edited by vita_fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul link e un 2.5T sau un T5,Deci intre 200-220 cp,bun as putea spune.biggrin.gifMotoare autentice.Mai multe detalii de la colegii ce detin asa ceva!

Ar fi ok sa fie asa,sper sa nu fie prea gurmand :unsure: .

Multumesc mult pentru raspuns

Share this post


Link to post
Share on other sites

''5 cyl turbo auto awd'' Din link asa reiese.Zice ca e si automata de unde si un consum putin mai ridicat,dar care merita fiecare gramcool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

''5 cyl turbo auto awd'' Din link asa reiese.Zice ca e si automata de unde si un consum putin mai ridicat,dar care merita fiecare gramcool.gif

Adica ce inseamna "putin" mai ridicat:rolleyes: .

Si daca tot te-am gasit mai informat ca mine,ai idee modelul asta din 2001 a facut ceva probleme,si daca da,cam la ce sa ma astept.Ce ar trebuii sa verific cand cumpar masina,de exemplu,la cat se face distributia la varianta asta si ce inseamna ca si costuri un schimb de distributie si lichide(ulei motor si cutie,agent de racire si toate cele sa stau linistit) :)

Merci,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putin mai ridicat insemnand cam in jur de 1litru la suta fata de una manuala(depinde si ce talpa ai).Despre mai multe sfaturi si idei de preturi,costuri de intretinere trebuie sa rasfoiesti pe aici si vei gasi cu siguranta raspunsul.Eu am alta categorie de masina si nu as putea sa iti spun exact ce si cat...

Per total sunt masini bune,motoarele sunt si mai bune,dar cu conditia sa fie intretinute cum trebuie.Ai putina rabdare si colegii care detin asemenea modele te vor ajuta cu siguranta!

Edited by vita_fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putin mai ridicat insemnand cam in jur de 1litru la suta fata de una manuala(depinde si ce talpa ai).Despre mai multe sfaturi si idei de preturi,costuri de intretinere trebuie sa rasfoiesti pe aici si vei gasi cu siguranta raspunsul.Eu am alta categorie de masina si nu as putea sa iti spun exact ce si cat...

Per total sunt masini bune,motoarele sunt si mai bune,dar cu conditia sa fie intretinute cum trebuie.Ai putina rabdare si colegii care detin asemenea modele te vor ajuta cu siguranta!

Ok,multumesc,sa asteptam atunci comentarii......... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now