Sign in to follow this  
Followers 0
mihai

oare ce ar putea fi ?

1 post in this topic

LA MULTI ANI !!! tuturor si un An Nou plin de satisfactii.

1. Zilele trecute aflandu-ma la un service pentru un test de telescoape am incercat sa ii fac masinii un test, sa vad daca imi da ceva erori, cu toate ca nu imi indica nimic la bord. Problema este ca testerul (calculatorul )nu a recunoscut calculatorul masinii. Adica nu l/a gasit. Masina o am din 2007, cand am adus-o de dincolo am verificat-o totul era OK, si de atunci pana acum nu am mai incercat deoarece nu a fost nevoie. Explicatia "mesterului" de acolo a fost ca: pe undeva la calculator ar fi o siguranta care s/a ars si din aceste motive nu poate fi gasit calculatorul masinii. Testerul respectiv functiona, deoarece inainte au mai fost 2 masini. L/am restertat, am introdus toate datele cerute, tipul de motor a fost gasit dar cand ii cerea diagnoza sau testare (nu mai stiu exact tasta respectiva) spunea ca nu se poate conecta. Oare care ar putea fi problema si ce ar trebui sa fac?

2. As dori sa schimb telescoapele pe masina (deoarece pe spate stanga este terminat, iar pe fata imi sunt la 46 si respectiv 66%), pe masina am o echipare sport care, ma enerveaza, pe drumurile cu denivelari, iar din aceste motiv vreau sa schimb totul. Adica toate telescoapele si toate arcurile si sa pun normale sau confort. Va rog sa imi dati ceva sfaturi, legat si de aceasta problema. Ma refer la marca aotrivita si binenteles preturi (aici poate ma ajuta Midnight). Masina este S40 1,9 D 116 cai din 2003. Toate cele bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0