problema zgomot

zorex
By zorex in VOLVO XC60,
Buna seara tuturor. Sunt foarte proaspat fericitul proprietar al unui XC-60, D5 205KM, Summum. Masina arata bestial, culoare seashell, tapiterie piele alb, se comporta super frumos dar am totusi doua intrebari pentru forumisti: 1) Aud un zgomot la viteze mai mari de 100km/ora, ca un vuiet de la vint de parca nu ar fi inchis vreun geam sau ar fi ceva cheder neetans. Este aceasta o problema generala sau masina mea are ceva bai si ar trebui sa merg la reprezentanta? Mentionez ca inainte am condus Passat si era foarte bine antifonat, nu se auzea vint sau alt sunet in cabina. 2) Nu am comandat geamurile spate fumurii si acum cind am ridicat masina am vazut la altele aceasta optiune. Dealerul mi-a spus ca nu se mai poate face nimic acum dar mi-a recomandat o firma care imi poate pune folie autorizata pe geamuri si m-ar costa ceva la echivalentul a 1500RON. Pentru cei care cunosc preturi sau au facut asa ceva la masinile lor, intrebarea este e mult, e putin, e rezonabil? Va multumesc pentru raspunsuri, sper ca nu au mai fost postate aceste intrebari si au deja raspunsurile pe undeva. Problema cu zgomotul/fâşâitul de vint e deranjanta si mi se pare un pic anapoda la o masina noua. Daca sunt deja solutii la aceasta problema va rog sa imi comunicati si mie poate trebuie doar ceva montat-schimbat si sa pot ridica nivelul satisfactiei client la 110%.
  • 92 replies