StefanGL

Achizitionare Volvo S80

14 posts in this topic

Salut cu bucurie clubul Volvo Romania!

Momentan nu sunt proprietar Volvo dar intentionez sa devin, destul de repede :) Masina spre care ma indrept este urmatoarea: http://autovit.ro/volvo-s80-C14230602.html

Descrierea celui care vinde suna bine, dar niste pareri in plus nu strica, asadar:

Daca numarul de kilometri este adevarat, masina per total merita?

La ce probleme sa ma astept? Cat de costisitoare sunt?

Unde imi recomandati sa ii fac niste teste si care ar fi ele?

Multumesc anticipat si scuze daca se mai ating unele puncte si in alte topicuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!

Masina pare ingrijita,iar km sunt "oky" .Poza pare a fi facuta in Germania la Auto Gnisser. De unde ai putea afla un scurt istoric.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut cu bucurie clubul Volvo Romania!

Momentan nu sunt proprietar Volvo dar intentionez sa devin, destul de repede :) Masina spre care ma indrept este urmatoarea: http://autovit.ro/volvo-s80-C14230602.html

Descrierea celui care vinde suna bine, dar niste pareri in plus nu strica, asadar:

Daca numarul de kilometri este adevarat, masina per total merita?

La ce probleme sa ma astept? Cat de costisitoare sunt?

Unde imi recomandati sa ii fac niste teste si care ar fi ele?

Multumesc anticipat si scuze daca se mai ating unele puncte si in alte topicuri.

Salut,

Daca vrei o alternativa la masina pe care ai gasit-o, o vand si eu pe a mea.

In cazul in care te intereseaza putem discuta.

In legatura cu ce a scris d-nul Feraru, nu stiu ce sa zic (peste 8 l/100 km???) probabil asta este diferenta intre automata si manuala, cu toate ca mi se pare cam mare. Eu cu a mea, la ultima cursa pe care am facut-o(Moinesti-Petrosani si retur) am scos un consum de 5.8l/ 100 km(calculat de la plin la plin si nu pe computerul de bord).

Bafta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!

Masina pare ingrijita,iar km sunt "oky" .Poza pare a fi facuta in Germania la Auto Gnisser. De unde ai putea afla un scurt istoric.

Multumesc pentru info, doar ca am cam uitat germana facuta in liceu blink.gif. Ma poti ajuta cu un link direct catre masina in cauza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-aş feri de transmia automată.

În rest, şi preţul mi se pare cam mare. Spun asta pentru că, la peste 200.000 km, oricât de întreţinută ar fi fost, cheltuielile suplimentare cu reparaţiile sunt iminente.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam marisor pretul dar la banii astia oricum nici nu prea ai ce sa iei din gama asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă tot vrei s-o şi înmatriculezi tu, de ce nu cauţi aşa? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă tot vrei s-o şi înmatriculezi tu, de ce nu cauţi aşa? ;D

thx, masina e inmatriculata cool.gif Am trecut prin asa ceva in 2007 si nu mai vreau sa plantez copaci nu stiu cate mii de euro, pentru Romania. Am citit ca o primarie din Iasi si-a inmatriculat autobuzele locale in Bulgaria... mai zi ceva laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

thx, masina e inmatriculata cool.gif Am trecut prin asa ceva in 2007 si nu mai vreau sa plantez copaci nu stiu cate mii de euro, pentru Romania. Am citit ca o primarie din Iasi si-a inmatriculat autobuzele locale in Bulgaria... mai zi ceva laugh.gif

asta nu am auzit-o dar ar fi super tare sa fie adevarat .

Totusi in banii aia sau cu vreo 2mii in plus te-ai incadra sa aduci un model 2006(facelift) cu mai putini Km si sa-l si inmatriculezi . Putina bataie de cap , dar merita .

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta nu am auzit-o dar ar fi super tare sa fie adevarat .

Totusi in banii aia sau cu vreo 2mii in plus te-ai incadra sa aduci un model 2006(facelift) cu mai putini Km si sa-l si inmatriculezi . Putina bataie de cap , dar merita .

Ati vazut cat inseamna taxa din 2011 ???

Am gasit un calculator aici :

www.autovit.ro/index.php?sect=service&sub=taxcalc

Nu stiu daca asta o sa fie, dar oricum este foarte mare.

Edited by DANY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vorbit despre inmatriculari si variante alternative. Totusi despre masina din anunt cu ce ma mai puteti ajuta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pare rau - Anuntul este inactiv

Este posibil ca acesta sa nu fi fost activat sau ca termenul de valabilitate sa fi expirat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din nefericire, o buna parte din banutii pentru masina se vor redirectiona sad.gif

Multumesc pentru toate interventiile !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now