Sign in to follow this  
Followers 0
justinian

salut

3 posts in this topic

sunt proaspatul posesor al uni volvo s40 1.6i 2001 o masina superba...masina am cumparat-o acum 2 saptamani tot din romania avand la bord 149000 km..masina are carte de service de la 0 km pana in prezent numai 2 proprietari merge si arata impecabil...chestia e ca la drum cand am venit cu ea am observat ca acul de la temperatura motorului abia se ridica si nu prea baga caldura asta in afara localitatzii..in localitate la mers incet acul se ridica cateva liniutze dar nu pana la jumatate...dupa vreo cateva sute de km am pus un carton in fatza radiatorului dupa cateva telefoane date si apa a inceput sa se ridice(nu la normal dar era mai bine baga caldura si era mai bine) si am impresia ca si consumul este putzin cam mare ..imi arata 11.3 l/km in orash...ce credetzi ca are stricat ? imi putetzi da cateva sfaturi?

post-2121-001919400 1294652945_thumb.jpg

Edited by justinian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incepe prin a verifica/schimba termostatul.e primul lucru care ar trebui verificat,daca nu e de cautat mai ''adanc''.Succes!

Bine ai venit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

multzumesc ...mi-a mai spus cineva de el..si am mai citit pe aici si vad ca nu sunt singurul cu aceasta problema..vad ca au mai intalnit-o si altzi posesori de volvo

Ai te rog grija la scriere , data viitoare se da "warn" ;)

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0