alinhyw

vreu niste pareri despre.....

5 posts in this topic

Salutare baieti.Am si eu o intrebare ptr.voi spuneti-mi si mie ce parere aveti despre volvourile aste care sunt fabricate in 2003 diesel 85 kw si in cartea lor tehnica scrie: la tip motor RENAULT?Sau poate nu scrie la toate asa. Dar la mine asa scrie.Caci eu sunt nou printre voi si nu prea stiu multe despre motoarele astea sincer sa fiu nici nu am stiut caci volvoul meu are motor de renault.Va rog sa-mi spuneti si mie ceva pareri sunt bune, probleme frecvente la ele, etc.Tin sa mentionez caci este din 2003 luna a-8-a diesel 121.000 de km 85kw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,am acelasi tip de motor. da sunt de renault.sunt foarte multumit de el.este silentios,economic si puternic,si in plus nu mananca ulei.mentionez ca inainte am avut vw passat si papa ulei destul, asa ca stai linistit ca motoarele de renault nu sunt rele.crezi ca suedezii sunt asa prosti sa puna pe masinile lor motoare proaste.La renault sunt proate suspensiile si caroseria ,dar nu motorul.Succes!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motoarele sun bune,duc pe putin 500 k,daca nu mai mult.Depinde foarte mult cum a fost intretinut.

Sper ca nu ai luat masina doar ca scrie acolo Volvo si sunt "cele mai sigure".

Daca o luam asa si Saabul are motor de Opel.Fiecare cu "oaia" lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit! Motorul este de Renault si este unul foarte bun. O sa ai in schimb surprize pe la ambreiaj, volanta bi-masica (considerata consumabil), acum depinde si de fostul proprietar cum a mers cu ea. In rest o masina buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit! Motorul este de Renault si este unul foarte bun. O sa ai in schimb surprize pe la ambreiaj, volanta bi-masica (considerata consumabil), acum depinde si de fostul proprietar cum a mers cu ea. In rest o masina buna!

Va multumesc frumos tuturor pentru raspunsuri,acum sunt mult mai linistit.Mentionez caci masina am cumparat-o de la o matusa de a mea si ea a avut-o de noua si a intretinut-o foarte bine schimbul de ulei facut mereu pe la 7000-8000 de km nici odata la 10.000,iar masina a rulat numai in spania are un singur drum facut in romania cu ea.Deci sper sa nu am probleme oricum va multumesc foarte mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now