Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mihai_s40

vand s40

31 posts in this topic

1300 de euro ai lasat la pret. Nu prea ai succes pe forum aici. Incearca pe siteurile dedicate vanzarilor de masini.

Eu am dat pe un S40 din 2004, 11000 de euro, 72000 de kilometri in conditile in care cunosteam proprietarul. La optiuni sta foarte bine. Aproape full, nu are navigatie si eleron pe spate..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am un S40 2.0 benzina din 2003, 78k km dar sub 9500-10000 nu il las. Nu imi mai incape toata familia in el dar degeaba nu il dau. Din principiu. Cat costa un logan? Pai si se compara? Am fost la o evaluare la un dealer Dacia: 7000 Euro. I-am spus de la obraz "voi vindeti gioarse la 10-12000 si cand dati cu nasul de mirosul unei masini bune va dati mari cunoscatori". Cand l-am intrebat ce ar alege intre un logan nou si volvo sh, ce credeti ca a raspuns? Exact, "loganu' frate ca e nou, piese/intretinere mai ieftine, ce, nu e tot masina?". Mai bine mai fac un efort si mai iau o masina mai mare, de familie si o tin si pe asta asa, de suflet, de business.

Ca idee, AAAAuto a oferit cca 8400 si TiriacAutoRulate 8200.

Share this post


Link to post
Share on other sites

decat sa intretin loganu mai bine iau un s80 mai cazut un pic :)) ca tot ies mai bine .  or fii piesele ceva mai scumpe dar le schimbi o data si gata, la logan le schimbi de te plictisesti :))

am pus-o si pe autovit, ca alt site dedicat nu mai stiu, si mai este pe un forum de vanzare.

chiar nu stiu de ce nu se cauta masinile astea, dar asta e. problema nu e pretul oricum.

chestia cu pretul am mai zis...la inceput am incercat marea cu degetul :) . atunci am avut oferta de 8700 dar nu am vrut ,  k nu eram hotarat,iar cand m-am hotarat eu sa o dau era cam tarziu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orice masina scoasa la vanzare are clientul ei!  ;)  Trebuie doar sa ai rabdare! BAFTA!  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

am rabdare. dar m-am plictisit de ea. de o saptamana nici nu am scos-o din garaj. am mers cu masinile prietenilor ca nu mai am chef de ea

astept............................

Share this post


Link to post
Share on other sites