flx

posesor s60 nou

105 posts in this topic

Salut,si la mine pe s60 cu roti pe 18" daca e drumul denivelat fuge stanga dreapta in functie de cum e drumul,insa in curbe si pe autostrada au o stabilitate extraordinara,eu am PZerro Rosso 225/40 ZR18(92Y) si sunt tari,am constatat (cred eu)joc la caseta de directie,la ITP mi-au zis ca sunt bucsile de la caseta de directie care au un pic se joc.

La mine in viraj maxim stanga/dreapta ating anvelopele in aripa interioara,cred ca sunt tocite si limitatoarele de bracaj.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic..Ai jante banale de 18 ,nu? La tine merg doar sa pui Pegasus ca sa vezi daca se comporta bine sau nu.Sa respecti ET-ul si latimea jantei corespunzator axei de simetrie ce o suporta articulatiile masinii tale.

Daca ai pus de 18 " care ori fi mai frumoase si s-au potrivit ,etc nu prea etse bine ,mai cu seama ca este grea rau pe fata masian asta ,ca sa nu mai vorbesc de echilibru si asezare maisnii pe traseu,in orice conditii de rulaj.

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca sunt ieftine limitatoarele

Share this post


Link to post
Share on other sites

@V50Saphir,Eu am Nebula acum pe masina,asa am luat-o,daca gasesc Pegasus o sa fac un schimb de proba,eu cred ca s-a comportat bine cu jantele astea pana acum,rulaj de 50k km intr-un an,urban si gropi sunt la greu si nu ma pot stapani sa merg cu limita maxima de viteza in oras ca devine puturoasa,pana acum in afara de mic joc la directie nu am batai pe fata/spate.

Mersi Ionutz,incerc sa caut niste limitatoare dar incerc sa virez ca un tir,nu de alta dar e mai placut sa stiu ca am masina mare si nu trebuie sa tin banda mea de mers,mai ales in sensurile giratorii mici,cel putin aici in zona unde stau,englezoii pleaca la munca cu oglinzile laterale rabatate,ei se uita doar in fata ca "calu",cand ma apropii de un sens merg pe mijloc,asa ma feresc si eu de aia care taie benzile si nu se asigura,am masina doar in fata si spate.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,si la mine pe s60 cu roti pe 18" daca e drumul denivelat fuge stanga dreapta in functie de cum e drumul,insa in curbe si pe autostrada au o stabilitate extraordinara,eu am PZerro Rosso 225/40 ZR18(92Y) si sunt tari,am constatat (cred eu)joc la caseta de directie,la ITP mi-au zis ca sunt bucsile de la caseta de directie care au un pic se joc.

La mine in viraj maxim stanga/dreapta ating anvelopele in aripa interioara,cred ca sunt tocite si limitatoarele de bracaj.

Exact asa simt eu cand circul pe o strada cu mici denivelări ca imi fuge masina usor cei drept spre dreapta sau stânga dar cu un gest mic redresez masina printr-o simpla atingere in sens opus!

Inca nu stiu cum se comporta pe autobanda dar daca zici ca sta bine in curbe si la viteza mai mare te cred!

Azi am sa fac o proba Pe autobanda!

Mersi fain

Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now