Sign in to follow this  
Followers 0
alinhyw

Incalzire in scaune.

10 posts in this topic

Salutare tuturor.Revin si eu cu o intrebare:Astazi am ocservat caci scaunele mele dupa fata au incalzire,am vazut rezistentele si firele care intra in scaune,problema e ca in bord nu am butoanele de comanda a incalzirii in scaune.Intrebarea mea ar fi:Cum as putea sa o fac functionala incalzirea in scaune daca se poate bineinteles?Masina ieste un volvo s40 2003 85kw diesel motor D4192T3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se poate sa ai scaune incalzite si sa nu ai butoane. Butoanele sunt pe consola centrala, langa scimbatorul de viteze, cate unul pentru fiecare scaun, cel putin asa sunt la mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se poate sa ai scaune incalzite si sa nu ai butoane. Butoanele sunt pe consola centrala, langa scimbatorul de viteze, cate unul pentru fiecare scaun, cel putin asa sunt la mine.

Poti sa schimbi consola centrala cu una cu butoane daca SIGUR ai incalzire in scaune.

Daca nu ai, cumperi scaune cu incalzire si butoane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa schimbi consola centrala cu una cu butoane daca SIGUR ai incalzire in scaune.

Daca nu ai, cumperi scaune cu incalzire si butoane.

Deci sincer sa va spun eu am vrut sa scot tapiceria sa o spal si tot chinuindu-ma eu pe acolo am vazut niste fire care intrau in scaune unul pe sezutul scaunului si celalalt pe rezematoarea scaunului si bagand eu mana pe sub tapiterie am pipait ceva metalic eu gandindu-ma ca ar fi rezistenta acuma suta la suta nu stiu caci pana la urma am ranuntat sa mai dau si tapiteria jos caci mi s-a parut destul de dificil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce culoare erau acele fire? Daca erau galbene/portocalii vezi ca sunt de la AirBag-ul din scaun .

@Ipo la S40/v40 faza 2 butoanele de incalzire sunt pe panoul de clima .

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rolleyes:

Ce culoare erau acele fire? Daca erau galbene/portocalii vezi ca sunt de la AirBag-ul din scaun .

@Ipo la S40/v40 faza 2 butoanele de incalzire sunt pe panoul de clima .

da da si trebe soft +scaune cu rezistente(sau le leg la sips :lol: 'am glumit' apas butonul si bum :rolleyes: :rolleyes: )si cred ca inca un modul tre sa ma uit in vida

si pe mine ma incerca gandul dar acum am alte probleme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum se poate sa nu fie scaunele originale, sau bordul, asa ca adevarul poate sa fie undeva la mijloc. La mine pe S40 phase1 nu merge tocmai ala de la sofer, dar mi-a fost lene sa desfac scaunul sa vad ce are, ca e al naibii de greu de desfacut tapiteria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce culoare erau acele fire? Daca erau galbene/portocalii vezi ca sunt de la AirBag-ul din scaun .

@Ipo la S40/v40 faza 2 butoanele de incalzire sunt pe panoul de clima .

Pai sincer nu mai stiu ce culoare au....Dar am sa ma uit si va spun.Acum intreb si eu daca ar fi de la AirBag nu ar trebui sa am ceva prins pe margina scaunului pe care sa scrie AirBeg?caci la mine nu scrie nimic si nu se vede apsolut nimic ma gandesc caci daca ar fi vreodata nevoie sa iasa de acolo doamne fereste cum iese rupe pur si simplu tapiteria?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu stiu sa scrie ceva, numai la alte marci scrie unde este o mandrie sa ai AirBag in scaun, la Volvo numai in portbagaj nu ai sau la motor .laugh.gif

PS> exact cum iese prin plansa de bord la fel iese si prin scaun, iese chiar si prin pielea de pe scaun .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu stiu sa scrie ceva, numai la alte marci scrie unde este o mandrie sa ai AirBag in scaun, la Volvo numai in portbagaj nu ai sau la motor .laugh.gif

PS> exact cum iese prin plansa de bord la fel iese si prin scaun, iese chiar si prin pielea de pe scaun .

Habar nu aveam de acest lucru si da intradevar ai avut dreptate firele sunt portocalii deci sunt de la AirBag.Multumesc frumos pentru raspunsuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0