Sign in to follow this  
Followers 0
danutttz

probleme claxon???

6 posts in this topic

buna ziua poate sa imi arate si mie care e siguranta de la claxon ca sa nu le mai scot eu pe toate pe rand ....ma refer la cea din interior de sub volan daca este vreo una petru ca pe cea de sub capota are schema pe capac si stiu care e......mentionez ca am probat amandoua goarnele direct pe baterie si sunt functionabile.......mufele sunt curatate numai ca nu claxoneaza.......ce trebuie sa ii fac???cum pot scoate capacu de la volan fara sa imi sara air-bagu in nas??:))) si in legatura cu sigurantele de la picioarele soferului nu are nici o schema acel capac ....habar nu ai care cum sunt si de unde sunt......ma poate ajuta cineva ?????cu o schema din vadis sau habar nu am......sigrantele le-am verificat sunt ok toate.......inainte sa numai claxoneze deloc facea figuri cand apasam pe volan adica oadata calxona odata nu sau mai mult nu foarte rar facea contact ma gandesc ca e de la contactul din volan cum se da ala jos fara a crea probleme????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguranta pentru claxon e nr 4 din compartimentul motor (cf manualului meu), la fel si proiectoarele. Daca proiectoarele merg probabil e din alta cauza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine este poz.9 la compartimentul motor. in cartea tehnica scrie doar HUPE (claxon) si nimic altceva. posibil sa fie siguranta doar pt claxon

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine este poz.9 la compartimentul motor. in cartea tehnica scrie doar HUPE (claxon) si nimic altceva. posibil sa fie siguranta doar pt claxon

tu ai S80 nu? s-ar putea sa fie alte sigurante. daca danutz vrea il ajut cu un xerox de la owners manual in engleza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da am S80. Incerc sa ma fac util si sa ajutam omul sa-si rezolve problema.Cel mai bine vede care siguranta e arsa cu un aparat de masura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut baieti!Aceiasi problema o am si eu cu xc70-ul, nu am deloc tensiune la claxon(am masurat cu multimetrul) si nici nu am gasit nicaieri o siguranta dedicata pe care sa o verific.Aveti vre-o idee?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0