romyca

Informatii Volvo s80

5 posts in this topic

Salutare membrilor clubului Volvo.Sunt un membru nou al acestui formu si am vazut tot felul de topicuri dar un subiecta care sa atinga ceea ce m-ar interesa pe mine nu am prea gasit aici.As dori sa stiu mai multe infromatii despre volvo s80 2007 2.4 d5 185cai,ma intereseaza pentru ca sunt in pragul de a achizitiona una.Vreau sa stiu daca are ceva sensibilitati aceasta masina ceva ce nu e reusit la ea motorul cum se comporta pentru o asemenea caroserie,distributia e pe lant sau curea?ce probleme ati mai intalnit cu acest model?Va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E teava de masina . Cel mai important este sa fi primit revizii de calitate, Este f. pretentios la ulei. Daca nu a primit ulei de care trebuie ...e de rau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiar azi am vb la telefon cu proprietarul si l-am intrebat daca vrea sa mergem la o reprezMentanta volvo sa ii fadcem un diagnostic si sa imi dea istoria si a zis ca nu e nici o problema.Masina are 120.000km din luna a 7a 2007 versiunea SUMMUN automata pile bej,navi,am negociat la pret si am ajuns la 14.000 euro.Ce zice-ti vi se pare mult?

attachments_2011_04_11.zip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina arata bine si km nu sunt multi pentru masina si caroserie(asta daca sunt reali).Verifica daca a fost schimbat uleiul la cutie,iar daca nu fa asta cat mai repede.Motorul este unul reusit,dar dupa cum spunea si colegul Marean,sunt pretentioase la ulei si la schimbul de distributie care si aia ar fi trebuit schimbata pana acum,fiind pe curea.

Restul de informatii gasesti pe forum,trebuie sa folosesti cu incredere functia SEARCH!

Good luck(sau buona fortuna :D )la achizitionare,sa ne tii la curent!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faina masinuta . merita 14 miute .

Mare grija la revizii si la istoricul masinii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now