zack

Roluit + indreptat jante aliaj

11 posts in this topic

Am cumparat jantele de 18, le-am indreptat pe toate (2 dintre ele fiind...foarte strambe) dar tot mai fuleaza (2 dintre ele- cam 1-1,5mm)din una din spite. M-ar interesa o vulcanizare care mi le poate indrepta cum trebuie. La viteza de 100 km/h si 130 km/h se simte destul de tare vibratia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal. un loc unde iti poti face jantele este pe soseaua fundeni este o firma chiar dupa ce treci podul dupa spitalul fundeni pe partea dreapta daca vi de la intersectia in care este avionul nu mai tin minte cum ai zice.Sunt foarte meseriasi tipi de acolo si au si aparatura performanta am fost si eu cu 2 jante acolo si le-au facut brici.sper sa iti fie de ajutor

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUTO-SOFT :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi mult. Din cate am observat doar cea de pe fata se simte...sper sa le scot la linie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vulcanizarea de pe sos. Fundeni dar cea pe dreapta pana in pod/spital cum vii dinspre colentina, e vis-a-vis de un showroom Opel, sunt priceputi, au si masina de roluit, eu am indreptat una de otel la ei si au scos inclusiv curbura buzei ca noua; la autosoft nu roluiesc, la cea tot de pe fundeni dar dincolo de pod am indreptat de aliaj, cu piston hidraulic, si a iesit bine, insa pe cele de tabla le fac mai din ciocan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma la care sa ma duc maine? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma la care sa ma duc maine? :blink:

Auto Soft Baneasa sau Autozone Barbu Vacarescu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe....presimt ca maine vin direct de pe "traseu" la intalnire. O sa fie o zi lungaaa. Va multumesc pentru sfaturi. Sper sa revin cu vesti bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost azi la AUTO SOFT. Totul a iesit super...mi le-au facut baietii de nota 10. Ii recomand cu caldura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine stie in Cluj un loc unde sa-mi duc si eu la roluit jantele? Gratie drumurilor perfecte au devenit patrate!! ;D

By the way: sunt jante de tabla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multam. Saptamana viitoare sut pe ei!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now