kadudu

Navigatia

4 posts in this topic

Are cineva idee daca astia de la volvo (navteq) or sa scoata dvd-ul pentru Romania, ca anu asta au scos un set de 3 dvd-uri dar evident ca romania nu e inclusa.

Are rost sa ma mai chinui sa astept sau sa-mi iau un Igo ?

Help :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca te dau banii afara din casa ... avand in vedere ca te interesezi de dvd, banuiesc ca ai navigatie pe masina. Ei bine de la volvo ...poate pe la anu pe vremea asta :)

cum ziceam , stiu niste baieti care iti instaleaza igo pe ecranul masinii, si te joci la navigatie cu butoanele ei. Pe volvo nu au testat dar banuiesc ca sunt dispusi. In curte la IDM regie sunt niste baieti foarte de treaba in materie de tuning auto, intreaba acolo.

Igo merge bine...dar parca e mai fitza daca ai navigatia volvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu-i chestie de fitze aci ci pur si simplu tin la chestia asta cu originalu. Am gasit dvd urile de 2006 pe e bay cu 50 de euro sau cel putin asa ziceau ei. o sa ma interesez mai in detaliu.

De chestia cu igo instalat pe ecranul masinii chiar n-am stiut. Problema e ca io-s acu in targu mures si habar n-am cand o sa ajung la bucuresti, dar cand o sa vin o sa te anunt sa ma ajuti pe mine cu navigatia.

Multam fain si daca mai afli ceva tine-ma si pe mine te rog la curent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A aprut DVD-ul (sau mai bine zis DVD-urile ca-s 3) de navigatie pentru pentru Europa care cica includ si tarisoara noastra draga conform spuselor unui dealer de la volvo Brasov. Cica vor avea un pret modic, spunea el, "doar 300 eu", moment in care io m-am ingalbenit putin avand in vedere faptul ca le-am gasit pe e-bay cu 130 eu si cred ca diferenta de pret e destul de mare. E drept nu aveau Romania inclusa dar aia era varianta 2007 scoasa anul trecut. Poate tipul de referea la varianta 2008 ce urmeaza sa le parvina candva. Evident nu vor avea discurile pe stoc, nici nu ma asteptam. Cert e ca tre sa le comand si daca nu-mi merg raman cu discurile si cu banii dati, fain nu ? Ce pot sa zic, traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

Mai sap si va tin la curent, intre timp daca cineva mai ala ceva va rog dati-mi de veste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now