johny

frina de mina

11 posts in this topic

imi ramine frina de mina blocata pe partea dreapta a mai patito cineva si ce solutii sunt

\

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi ramine frina de mina blocata pe partea dreapta a mai patito cineva si ce solutii sunt

\

Trebuie data roata jos și dai cu ceva degripant , la etrier este un levier cu arc care nu mai are puterea sa deblocheze frâna suficient trage cu mana și se deblochează ar trebui curățat acolo dupa care va functiona fără probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe langa cele spuse mai sus - mai pune ceva vaselina si pe cablu ca poate fi acolo problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau, in cel mai rau caz, ai pierdut arcul acela, asa am patit-o si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1-poate fi de la cablu

2-poate fi de la acel arc

3-poate fi de la etrier.La mine asa a fost.dry.gif

Trebuiesc verificate si eliminate pe rand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1-poate fi de la cablu

2-poate fi de la acel arc

3-poate fi de la etrier.La mine asa a fost.dry.gif

Trebuiesc verificate si eliminate pe rand.

Ti le-a zis pe toate :) La al meu V40 a fost de vina etrierul, asa ca verifica si vezi care e problema.Numai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut aceeasi problema si tot pe dreapta, asta iarna, am remediat-o cu o curatare temeinica dar acuma iar a aparut problema, am pus vaselina si tot degeaba, tot se blocheaza. Cred ca am sa confectionez un arc si am sa-l pun cumva acolo ca ma innebuneste. De 2 saptamani nu mai trag deloc frana de mana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut aceeasi problema si tot pe dreapta, asta iarna, am remediat-o cu o curatare temeinica dar acuma iar a aparut problema, am pus vaselina si tot degeaba, tot se blocheaza. Cred ca am sa confectionez un arc si am sa-l pun cumva acolo ca ma innebuneste. De 2 saptamani nu mai trag deloc frana de mana.

Nu e greu de pus, si eu am facut, tot pe dreapta. Important este sa fie arcul destul de tare si cu un cleste il pui fara probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e problema sa pun arcul, problema e sa-l confectionez, adica sa-l adaptez, sa-l iau din alt loc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceeasi problema am si eu ! Am sa vad daca imi lipseste arcul. Revin cu un reply !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am reusit sa adaptez un arc. Arcul este de la un scaun de camping. Isi face treaba excelent.

post-754-0-70045600-1306187448_thumb.jpg

post-754-0-33047300-1306187468_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now