ifm020

Motor aeroterma

5 posts in this topic

Salutare,

De cateva saptamani masina refuza sa mai introduca aer in cabina, cald sau rece...reticent peste masura sa ajung la Volvo (Primus...) si pentru ca in general imi repar masinile la service-ul unde fac si tuningul am incercat sa-i dau de capat singur. Din pacate fara soft de volvo am ajuns unde nu vroiam sa ajung...dupa o ora de verificari mi s-a spus ca e vorba de motorul aerotermei (fan motor), pret sec in jur de 2300 lei...masina in cauza e un s40 T5 AWD din 2005, respectiv dansa http://passat.insomniaracing.org/

Un sfat va rog, gasesc undeva piesa mai ieftin? Deja am vorbit in cateva locuri dar astept raspuns...poate la dezmembrari, sau... e posibil sa se reconditioneze sau sa fie alta problema? Nu as fi atat de carcotas dar am avut 1 milion de probleme cu masina asta si cu reprezentanta in cauza.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine ar fi sa faci intai o diagnoza, cauta pe forum si o sa afli unde se poate face asta, ca sa nu te apuci sa cheltui banii aiurea.

PS: chiar zilele trecute am vazut cum a evoluat masina ta de-a lungul timpului pe 4tuning. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine ar fi sa faci intai o diagnoza, cauta pe forum si o sa afli unde se poate face asta, ca sa nu te apuci sa cheltui banii aiurea.

PS: chiar zilele trecute am vazut cum a evoluat masina ta de-a lungul timpului pe 4tuning. :)

parerea mea e sa nu arungi bani pe fereastra aiurea......putine sanse ca aeroterma sa se fi ars......vorbeste cu dl. Bogdan si daca are timp poate te rezolva cu o diagnoza corecta pentru masina ta!!!!bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de sfaturi, sunt nou pe forum si nu stiu cine e Dl. Bogdan :(, puteti sa ma ajutai cu un nr. tel sau o adresa de mail?

Desi sunt inregistrat mai de mult am uitat complet de exitenta forumului iar la ultima vizita la Volvo tipul care mi-a vandut masina, respectiv Horia Radu, mi-a sugerat sa intru pe forum...si parca a mentionat si numele Bogdan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de sfaturi, sunt nou pe forum si nu stiu cine e Dl. Bogdan :(, puteti sa ma ajutai cu un nr. tel sau o adresa de mail?

Desi sunt inregistrat mai de mult am uitat complet de exitenta forumului iar la ultima vizita la Volvo tipul care mi-a vandut masina, respectiv Horia Radu, mi-a sugerat sa intru pe forum...si parca a mentionat si numele Bogdan :)

E vorba de userul Bogda G., da-i un mesaj privat si vedeti voi dupa aia.

http://www.volvo-club.ro/user/178-bogdan-g/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now